Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tulajdonképpen mi az a digitál...

Tulajdonképpen mi az a digitális hátfal, és mi az előnye?

Figyelt kérdés

2020. okt. 16. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Becsszó nem értem, hogy a google keresés miért nem egyszerűbb.


A digitális hátfalak azt tudják, a filmes hátfal helyén kapcsolódnak a géphez és mivel film helyett szenzor van bennünk, digitális képet rögzítenek. Hogy milyet és mennyire jó az nekünk, az függ gyártótól is, érzékelőtől is.

Ha jól tudom eredetileg középformátumú gépekkel használták, mert ebből vannak eleve moduláris felépítésűek (Hasselblad, Mamiya stb.). Később műszaki kameráknál is terjedtek, mert azok tudnak olyan dolgokat (pl. tilt-shift) amelyeket a digitális nem. Aztán az egész lecsordogált szépen az kisfilmes gépek is (pl. I'm back 35 hátfalak).


Vannak teljesen digitális moduláris gépek is, ezek közül a legismertebb Phase One, de pl. a Hasselbladnak is van teljesen digitális moduláris gépe is.



Ezek alapján én előnynek mondanám, hogy:

- digitálissá lehet "varázsolni" velük a kedvenc analóg masináidat

- moduláris gépek esetében könnyű átváltási lehetőség

- digitális középformátum, professzionális felhasználás (gigant poszter nyomtatásig)


Hátrány:

- az elérhetőségük

- az olcsóbbja persze kevésbé jó minőségű

- ha digitális középformátumban gondolkodsz, annak minden nyavalyája: gépigény, tárolókapacitás igény, melegedés, zajosodás (nem fogsz vele tudni olyan hosszú expókat csinálni, mint filmmel).

- engem érdekelne a szervizelhetőségük is.

2020. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Na de #1, ne légy ilyen szigorú, amit te ide leírtál összefoglalólag, az nem egy első google találat, hanem egy értelmes anyag. Van, aki ilyen információ-desztillációra nem képes.
2020. okt. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!