Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Sokáig tájképeket fotóztam,...

Sokáig tájképeket fotóztam, de az utóbbi időben elkezdtek érdekelni a kötött pályás és egyéb tömegközlekedési járművek. Eddig egy 18-55 mm-es kit obit használtam full frame géppel. A jármű, főként vonat fotózáshoz milyen gyújtótávra lesz szükségem?

Figyelt kérdés

2020. nov. 8. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

10-1000ig

De tényleg, tök mindegy mivel fotózol... lehet halszemmel is és durva telével is.

A vonatok jól néznek ki mindenféle perspektívában.

A 18-55 kezdésnek jó. Kéne még mellé egy tele ha nem tudsz közelebb menni.

2020. nov. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A mennyire kell telének lenni? Mi a legideálisabb?
2020. nov. 8. 16:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

300mm elég

az már összenyom egy hoszabb vonatot is

2020. nov. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Kezdésnek bőven elég a 18-55. Ha később kicsinek vagy nagynak érzed, akkor majd tudni fogod, hogy mit vegyél.


Biztos vagy benne, hogy full frame szenzoros géped van? Ha igen miért aps-c-s objektívet használsz vele? Lehet, hogy én vagyok a tudatlan, de még nem hallottam Full frame vázra 18-55-ös kit obit.

2020. nov. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

"mennyire kell telének lenni? Mi a legideálisabb?"

Nincs kell, nincs ideális. Ha még idáig sem jutottál el fotózásban, akkor még nagyon sok tanulnivaló áll előtted. Az ideális függ a körülményektől is, meg attól is, hogy mit akarsz megvalósítani.

Fogd a kezedbe azt, amid van, és menj ki terepre. Ne a fotelben ülve akard előre megtervezni a tökéletes képet, hanem menj és csináld, oszt' majd meglátod, mire van szükséged.


"Eddig egy 18-55 mm-es kit obit használtam full frame géppel."

Ez biztos? Milyen váz, milyen obi?

2020. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha tényleg sokáig fotóztál, akkor már illene tudni eldönteni, hogy neked milyen gyújtótávra van szükséged. Elvileg tisztában kell legyél már a képre gyakorolt hatásával, tehát válaszd azt, amilyenre a képed szeretnéd meglőni.
2020. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

nem a fotótéma határozza meg, hogy milyen objektív kell, hanem, hogy milyen távol vagy a témától és hogyan akarod, hogy megjelenjen a képeiden.


tájképhez is ugyanúgy kellhet nagylátószög, közepes gyújtótávolság és teleobjektív is, attól függően, hogy honnan fotózva, mekkora részt akarsz a tájból kivágni. a vonatokra és minden más fotótémára is ugyanúgy igaz ez.


ha a vasútállomáson állva a melletted elhaladó vonatokat akarod fotózni, akkor inkább nagylátószög kellhet. de ha a melletted álló vonat kis részleteit (pl. táblák, feliratok) akarod fotózni, akkor már ott is kevés lehet a nagylátószög gyújtótávolsága.


ha messziről akarod fotózni a vonatot, hogy mégis kitöltse a képet, akkor meg teleobjektív kell. kezdőknek a 18-55 mellé az 55-200-at szokták ajánlani, vagy egy 70-300 körülit. mivel a nagylátód is kit objektív, kezdésként a tele sem biztos, hogy nagy gond, ha nem annyira drága, szerintem válassz egyet az ár alapján és ismerkedj a használatával, meg hogy mikor melyiket érdemes használni.

2020. nov. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én utcán fix 85mm f1.8al és 24-70 2.8al szoktam fotózni. A lényeg hogy legyenek elképzeléseid, és mindig menj és mindent fotózz amiben látsz fantáziát. Menj ki este, ha van elég fényes objektíved, menj ki esőben, havazásban (persze megfelelő védelemmel). Én teleobjektívet csak sport/motorsportra használok. Fix 400mm, ha rugalmasabb akarsz lenni és nem kell nagyon nagy zoom akkor 70-200 f2,8 vagy f4. Gondolom nem full frames géped van, így a 70-200 is 105-300mm lesz valójában kb.
2020. nov. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!