Milyen kezdő DSLR gépet ajánlotok 200 000 Ft-ig?

Figyelt kérdés
Fotózásra illetve kisfilmek készítésére használnám. Egy ideje nézegetem a Canon Eos 250D-t (SL3), de nem nagyon értek hozzájuk, szóval kíváncsi vagyok hogy ebben az árkategóriában mit ajánlanátok.

2020. nov. 18. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:

egy adott árkategóriában mindegyik gyártónál ugyanazt kapod. egyik gyárnál sem fogsz égbekiáltó plusz funkciókat kapni.

szal gyakorlatilag mindegy melyiket veszed

ha a kanon tetszik akkor vedd azt.

én nikon párti vagyok, én azt venném.

2020. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Ha megelégszel a 4/3os szenzorral és lemondasz a varázstükörről, akkor a Lumix G7-tel sokkal több funkciót kapsz.


Hogy csak a kihajtható kijelzőt, érintőképernyőt és az érintéssel tetszőleges ponton kiválasztható fókuszálást említsem, amit egy belépő tükrössel nem feltétlenül kapsz meg.


[link]

2020. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A varázstükrös eos 250D ezeket pont tudja live módban. Ráadásul sokkal újabb modell. Viszont abszolút kezdésnek bőven elég az általad említett gép.

De abban is igazat adok, hogy milcekkel már jobban jár egy kezdő is, mint dslr-el. A Panasonic vagy Olympus tényleg tud olyat adni, ami más márkánál max a pfori kategóriában van. Pl a szenzoros kepstabilizálás. Ez videónál nagy előny. És az objektívek is kisebbek, olcsóbbak.


De ha mindenképpen dslr kell, akkor egy 2000d is megteszi, vagy a kiszemelt 250d.

2020. nov. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a Pana G7 több annál minthogy: na jó elég egy totál kezdőnek.


De ott van a G80 250ezerért ami már belépő profi kategória haladó hobbi árkategóriában a már említett szenzor stabilizátorral és szintén stabilizátoros obival, zoomos kategóriában nagyon jó optikai tulajdonságokkal.


Persze a szenzorméret manapság nagy úr, még akkor is ha az objektív élessége sehol nincs a szenzor felbontástól.. Így ha valakii APSCt szeretne nem erősködöm ennél tovább.

2020. nov. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Naja a szenzor méret. Sok nagy fotós szerint full frame alatt nincs élet. Vagy azok a gépek csak játékszerek.

Tény, hogy egy ff szenzorra könnyebb nagyobb képet rajzolni, de fölösleges ha csak telefonon esetleg monitoron jelenik meg a kép.

Még a zajt szokták emlegetni, hogy jobban bírja a magas isot.

Nem kell ejszakaból nappalt csinálni és akkor nem kell magas iso.

Régen megoldották 200 vagy 400-as filmekkel is. Annyit meg szerintem a 4/3 is bőven kibír.

2020. nov. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy speed boosterrel még jobb fényerőt is ad a kissebb szenzor.
2020. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!