Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Vr-szemüveggel filmet nézni...

Vr-szemüveggel filmet nézni mennyire lehet összehasonlítani a IMAX-filmnézéssel a moziban?

Figyelt kérdés

Moziban néztem IMAX-filmet és iszonyatosan tetszett.

Ugyan ezt a hatást akarom elérni otthon ezért kérdezem,hpgy milyen eszküzt vegyek? Oculus quest 2 -re gondoltam de nem vagyok benne biztos,hogy ugyan azt a hatást érem el. Mit ajánlotok? 300.000 huf-ot szánnék rá.



2020. nov. 27. 00:54
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Semennyire nem hasonlít.
2020. nov. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én most vettem egy ilyet, egyszer próbáltam ki tegnap de nagyon bejött. I maxben voltam régen, de az csak nagy vászon nem? pozitív élményeim voltak de nem emlékszem. Rendes filmet nem néztem még vele de nem is hiszem hogy fogok annyira nem kényelmes, de vr filmek nagyon állatok. még próbálgatom a családban lesz ajándék karácsonyra ezért nem tudtam nagyon kipróbálni, csak azért néztem meg hogy tetszik-e vagy vissza vigyem, de nem fogom
2020. nov. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A VR ben horizontális= 360 deg, vertikális 360 deg látványszögekben van felvételezve az esemény, mig a moziban kissebb szögben sokkal. A VR szemüveggel a film azt a részét láthatod ami neked megfelelö az adott pillanatban, mig a moziban az öperatörtöl függött az, hogy mi fog majd a szemed elé kerülni. A quest 2 képfelbontása 3 500 000 pixel szemenként. De ha ezzel filmet nézel, akkor a film nem lesz megjelenitve minden képponton keresztül 100% ban. Az emberi szem felbontása kb 35 000 000 pixel. Tehát van mit még fejleszteni jócskán a kijelzökön. Teljesen más technológiákról van szó.
2021. aug. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!