Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Régi helios és jupiter objektí...

M dzsuzeppe kérdése:

Régi helios és jupiter objektívhez mi a jobb: az aps-c vagy a mikro4/3-os szenzor?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy irtó jó képeket lehet készíteni ilyen objektívekkel. Van is régi fényképezőgépem. Pillanatnyilag a 4\3 azért tűnik jobnak mert jobb szenzorstabilizátort építettek be a legtöbb modelbe, az aps c viszont kissé nagyobb.

2020. dec. 22. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mekkora a gyutáv. Egy 50mm-eshez nem kell stabilizátor, de telénél már jól jön.
2020. dec. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt lehet mondani hogy egy belépőszintű Fuji, Canon, vagy Olympus, Panasonic milcel egyformán van esély hogy jó fényviszonyok melett akár profi szintű képet lehetkészíteni? És nem érdemes filozófálni hogy melyik gép a jobb?
2020. dec. 23. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt ilyet vennél, egy automata objektívvel fotózzál 1 napot, de csak manuális fókusszal. Hidd el, nem fog az neked kelleni, amibe nincs egyáltalán automatika.
2020. dec. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"egyformán van esély hogy jó fényviszonyok melett akár profi szintű képet lehetkészíteni?"


Hát nem.


Nézd meg ezt az összehasonlító videót:

https://www.youtube.com/watch?v=JEaHxXpzngc


Egy belépőszintű APS-C-ben is ugyanaz a szenzor dolgozik, mint egy magasabb kategóriás APS-C-ben is. A különbségek a váz funkcióiban, ergonómiájában, strapabíróságában vannak.

2020. dec. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A videóhoz még hozzátenném, hogy amikor az esti képen a FF adta a legrosszabb eredményt, az a Canon szenzorára vezethető vissza (ezt elfelejtette mondani). Egy Sony szenzor esetén, amit általában a többi márka is használ, nem vesztek volna el azok a képi információk. De a teszt többi része teljesen korrekt.
2020. dec. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

lóa videóból azt a következtetést lehet levonni hogy megfelelő gyujtótávolságú objektíveket kell használni a különböző szenzorokhoz. Amit a videó készítője meglehetősen figyelmen kívül hagyott: szinte minden esetben azonos minőségű élességű, részletességű képet lehet készíteni mind a három szenzormérettel. egy videóba láttam hogy ha túlsok megapixelt zsúfolnak egy szenzorra, akor romlik a képminőség. 20 megapixel egy négyharmadoson, vagy 24 egy aps-cén inkább rontja a képminőséget, a fényelhajlás miatt. Ebbe nem vagyok biztos, lehet hogy sikerült jobb szenzorokat készíteni. De lehet hogy csak reklám ez a sok pixel.

Igazából lehet hogy egy régebbi pl ötéves fényképezőgép kevesebbet tud, de jobb képeket készít?

2020. dec. 25. 08:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egy 16 mp-es Panasonic milc gépre tettem 58/2 Helios obit, és jó kompozícióval nagyon szép, csavart bokeh-es képeket tudok vele lőni.
2020. dec. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!