Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kicsit saras lett a fényképező...

Kicsit saras lett a fényképező objektíve. Lehet baja?

Figyelt kérdés
Kicsit a zoom gyűrű, és az az kb. 1 cm-es rész a zoom gyűrű és a bajonett között saras lett. Hogy mégis hogy lehettem ennyire b@lf@sz, azt nem részletezném. Nem vészes szerintem, nem tocsog a sártól, de azért lett rajta bőven. Egy olcsóbb kistele.

2020. dec. 25. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Xard le, dobd ki és vegyél egy újat.
2020. dec. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ :(
2020. dec. 25. 11:36
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Mivel - jó gyíkhus szokás szerint - nem árulod el, miről van szó, ezért megválaszolni sem lehet a kérdést. Van időjárásálló objektív, aminek kvázi mindegy, meg van olyan amibe azonnal be fog szivárogni a nedvesség, elkezd gombásodni, megszorulhat stb.

Csak tudnám, miért kell titkolózni? Mi bajod lenne abból, ha elárulnád az objektív tipusát? Na mindegy, titkolózz csak, ezt sosem fogom megérteni, mire jó...

2020. dec. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

takarítsd le és jó lesz az még.

én eskövőn a süteménybe ejtettem bele :D Hja már részeg voltam kicsit.

a sár jobb, mert nem fog ragadni a cukotról.

törölj le amennyit tudsz

aztán vérd meg míg megszárad és a gyűrű mellől kefével, ecsettel, fogkefével ki tudod vakarni a száraz földet szerintem. Plusz még sűrített levegő.


Ha a zoomgyűrű beviszi a tubusba a koszt akkor meg szerviz. Szétszedik és kitakarítják.

2020. dec. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

"ki tudod vakarni a száraz földet szerintem. Plusz még sűrített levegő."

Aha, mert mind a kefének, mind a sűrített levegőnek az a jellegzetessége, hogy kiszívja a koszt a résekből. Még csak véletlenül sem tuszkolja jobban be.

Adjak még ilyen jó ötleteket?

Kenegesd át óvatosan benzines vattával, aztán gyújtsd meg, így kiégeted a koszt.

2020. dec. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

hát én így szoktam takarítani. Még sosem tuszkoltam bele a tubusba a koszt.

Nem tuszkoló mozdulatokat kell tenni a kefével, hanem érintő irányban kell mozgatni.

És azért kell hagyni megszáradni a sarat, mert a száraz föld könnyebben lejön, lepereg, nem kenődik és nem ragad.

Mindegy... én legalább próbáltam segíteni. Mindenki csak leszólja szegényt.

2020. dec. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM az objektív típusa, de nem egészen tiszta, miért fontos ez. Leírtam, hogy egy olcsóbb obi, tehát valószínű, hogy nem időjárásálló.
2020. dec. 25. 18:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem #4 látja jól.
2020. dec. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!