Kompakt vagy Bridge gépet válasszak kezdőként?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni fényképezőgéppel fotózni, de a blogok és videók javaslatai között már teljesen elvesztem. Eddig telefonnal fotóztam, de már néhány barátom gépét is volt lehetőségem kipróbálni. Jelenleg a kompakt és a bridge gépeken gondolkozom, de tapasztalat híján nem tudom, hogy melyikkel lenne érdemesebb kezdeni.

Minden javaslatot és tanácsot szívesen fogadok! :)



2021. jan. 10. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Attól függ, mi a célod. Vannak nagyon egyszerű kompaktok, meg félprofi gépek is.
2021. jan. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Illetve mennyi rá a keret?
2021. jan. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Abszolút hobbi szinten gondolkodom a fotózáson, viszont szeretnék viszonylag jó minőségű képeket csinálni.

A keret olyan 70-90 körül van.

2021. jan. 10. 12:25
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

A kettő kb ugyanaz, a bridge nagyobb, nagyobb a lencse és a zoom általában. Meg nagyobb akksi fér bele.

Kb ennyi a különbség, szenzort, működési elvet tekintve ugyanazok. Most már a legtöbb kis szappantartóban is van M mód.

Mindegy melyiket veszed

2021. jan. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Ennyiért, használtan tudsz venni belépő szintű dslr gépeket, és onnan lehetőséged is van tovább fejlődni. Ha ténylegesen érdekel a dolog én nem vennék kompakt gépet. A manuális beállítások hiánya miatt se és persze a szenzor méret miatt se. Bár ez gép függő. Küldd el milyen modellekben gondolkozol, segítek választani.
2021. jan. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kompaktból ésbridge-ből is csak olyat érdemes venni, aminek legalább 1" méretű szenzora van, mert különben nem előrelépés a telefonhoz képest.
2021. jan. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Támogatom én is a belépő szintű használt DSLR ötletet :)
2021. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kompaktot tényleg ne, a bridge csak akkor éri meg, ha a nagy zoom kifejezetten fontos. A használt milc vagy dslr jobb lehet.
2021. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!