Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet érdemes...

Milyen fényképezőgépet érdemes vennem?

Figyelt kérdés
Portré fotózásra kellene, hobbiként fotoznék, de azért jó lenne valami jó minőségű. Azoknak kérem a véleményét akik szoktak fotózni vagy értenek hozzá. Én Canon EOS 2000D -re gondoltam, mit gondoltok milyen kamerát lenne jó venni? 16/L

2021. jan. 17. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Kezdetnek megfelelő, cserélhető objektíves, van rajta manuális mód, tudod gyakorolni az elméletben tanultakat, már ha utána olvasol dolgoknak.
2021. jan. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

az igényeidnek bármelyik belépő szintű gép megfelel, amin van manuális mód, így az is, amit kinéztél. a cserélhető objektíves gépek fő előnye, hogy lehet hozzá az igényeidnek megfelelő objektívet választani. ha portré a cél, akkor az alap 18-55/3.5-5.6 kit objektív mellé érdemes venni egy olcsó 50/1.8 objektívet, a mivel lényegesen szebb portrékat tudsz csinálni.


ami ennél is fontosabb, hogy tanuld is meg használni a gépet, mert a jó képeket nem a gép csinálja, hanem a fotós tudása. vegyél a gép mellé legalább egy könyvet a portréfotózás alapjairól.

pl. a National Geographic sorozatában Robert Caputo: Portré és riport elég jó bevezetés, de számtalan másik remek könyv van a műfajról.

2021. jan. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden azon múlik hogy mennyire utazol a képminőségre.


Ha finnyás vagy az élességre és egyébként a jó minőségre akkor én megfontolnám a Nikon D3500-at mert ahhoz meg tudod venni ezt az objektívet:


Nikon AF-S 50mm f/1.8G ami a Canon konkurens objektívjéhez képest drágább ugyan de klasszisokkal jobb képminőséget ad.


Érdemes teszteket nézegetni!

2021. jan. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!