Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Drón eltűnéstől miért rettegne...

Drón eltűnéstől miért rettegnek úgy felhasználók?

Figyelt kérdés

Természetfotókat csinálok drónnal, kizárólag csak erdőben, hegyekben használom. Gyakran fotózok 3-4 km távolságból is.


Többen rettegve nézték, hogy ők ilyet nem mernek megcsinálni.


Nekem azért furcsa ez hiszen maga a drón gyártó állította be úgy hogy akár 10 km távolságból is biztonságosan üzemeljen a drón.


Miért tenne bele ilyen hatótávolságot ha nem volna üzembiztos?



2021. febr. 2. 13:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
azért, mert a jelet bármi megzavarhatja
2021. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom itt nem feltetlenul kell arra gondolni hogy meddig er el a jelado, vagy hogy nem üzembiztos.

Magatol nyilvan nem fog eltunni de barmilyen kulso hatas erheti amit nem biztos hogy latsz, erzekelsz es bumm maris nincs meg a dron.

A Te peldadbol indulva akar nekicsapodik egy ag, felerosodik a szel (mondjuk persze nalunk ez nem olyan komoly dolog), nekimegy egy madar, nekimesz veletlenul egy fanak. Szoval erted. Itt nyilvan nem arrol van szo amikor 3-4 km-eren van a dron, van aki nem megy olyan magasra.

2021. febr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

# 1


Igen ez lakott teruleten es folwg wifis dronoknal valos veszely.


A modern frekvenciavaltos dronoknal ez a veszely mar szinte kizart.

2021. febr. 2. 13:44
 4/16 A kérdező kommentje:

# 2


Olyan magasra soha nem megyek, tavolsagra ertettem a 3-4 km t.

2021. febr. 2. 13:46
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Akkor erted miert irtam:) sajnos barmi nekimehet, barmi megzavarhatja.
2021. febr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Mert ha elmegy a jel, akkor Game Over lesz a drónnak.
2021. febr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Aki ettől fél(ne), holott a rendeltetésszerű használatát írtad körül, az inkább ne vásároljon drónt...

Jellemző ez a téves felfogás minden értékkategóriában és korosztályban: már gyermekként is van olyan, látom a fiam osztályában is, aki osztálykirándulásra, sportoláshoz, stb. nem viszi/viheti a féltett mobiltelefonját - pont oda, ahol fotózhatna, stb. vele.

Felnőttként nekem is van olyan ismerősöm, akinek a szalonból vett X6 BMW-je pihen a garázsban, mert félti, és csak Ausztriában való túrázáshoz veszi elő, hétközben pedig egy 15 éves Ford-dal közlekedik.


Nagyobb pazarlás, ha nem használod (ki) az értéktárgyaid, mintha minimális kockázattal kiélveznéd.

2021. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
53%
Szerintem, aki drónozik, annál ez benne van a pakliban,én is hagytam el, de megtaláltam szerencsére. Egyébként az akku is tönkremehet, leesik egy kábel, akármi lehet, elfárad az egyik propeller, eltörik, stb.,lemerül a távod pl.
2021. febr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Baromság. Frekvenciaütközés a mai adóvevőkkel már nem lehetséges. Ha elmegy a jel, akkor normális drónokban van fail safe üzemmód, másrészt ha zuhanni kezd, akkor amint újra beér az adó sugarába, ismét visszaáll a vezérlés, csak az irányítójának tudnia kell visszahoznia zuhanásból.
2021. febr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%

"Egyébként az akku is tönkremehet, leesik egy kábel, akármi lehet, elfárad az egyik propeller, eltörik, stb.,lemerül a távod pl."


Akkumulátor nem merülhet le, mert mindkét oldalon jelez, ha alacsony a töltöttség. Kábel csatlakozók paszentosak, azok nem esnek szét még erős rázkódástól sem. A propeller törés elképzelhető, de drónokon a többi motor tudja helyettesíteni a kiesőt, legalábbis a kényszerleszállásból eredő károkat minimalizálni lehet velük, hogy nem teljes erővel csapódik földbe.

2021. febr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!