A Canon DSLRek nevében az "EOS"t hogyan kell kiejteni? Több fotózásban jártas Canonos haveromat kérdeztem a dologról, de szinte nem volt 2 egyforma válasz.

Figyelt kérdés

Született válaszok:

eóes

íósz

íóesz

eosz

eóesz



2021. febr. 20. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:
EOS = Electro-Optical System, de egyben a hajnal görög istennőjének a neve is, szóval vagy íóesz (az angol mozaikszóból) vagy eosz (az istennő). Bonyolításképp utóbbit az amerikaiak hibásan íosznak szokták ejteni.
2021. febr. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az EOS az Electro Optical System rövidítése. Ha akarod, betűzheted. Néhányan a görög Eos (éosz, iosz) istennő nevét vélik felfedezni, de ez nem bizonyított :)
2021. febr. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ahogy akarod. Eosz, í-ó-esz, mindegy. Csak a sznobok kötözködnek az ilyesmivel. Aki beszól, annak kérdezz vissza, hogy hogy is hívják azt a nagy vízesést Észak-Amerikában? Ha azt mondja, hogy Niagara, javítsd ki, hogy "nájgra", mert tényleg így kell ejteni.
2021. febr. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt Németországban például "é-ó-esz"-nek ejtik.

Mivel alapvetően rövidítés, ezért betűnként szokás, mivel angol nyelvű kifejezések rövidítése, ezért alapvetően az angol nyelv kiejtési szabályai alapján "í-ó-esz" lesz, de ahány ház, annyi szokás.

Nálunk például a fotós klubban az "eos" van használatban, mert egyrészt a magyar kiejtés szerint van, másrészt rövidebb mintha az ember "e-ó-es"-nek mondaná.

2021. febr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Bonyolításképp utóbbit az amerikaiak hibásan íosznak szokták ejteni."

Mert a Webster szótárak 100 éve ezt mondják nekik.

Bár nem tudom, ez miért probléma Oʊˈdɪsiəs vagy Jʊəˈrɪpɪdiːz után.

2021. febr. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gbenyov ***** válasza:

Nekem mindegy. Neked, miért nem?

Ha valaki ezért megjegyzést tesz, akkor MEG KÉREM, hogy mondja ki Ő:

ROOSEVELT.

Biztos eltéveszti, ez egy holland név.

2021. febr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Engem egyáltalán nem érdekel, hogy ki hogyan mondja. Én egyszerűen lebetűzöm magyarul. Csak érdekelt, hogy ki mit mond
2021. febr. 20. 13:46
 8/10 anonim ***** válasza:

"Engem egyáltalán nem érdekel, hogy ki hogyan mondja."

Dehogynem. Még egy kérdést is képes voltál emiatt kiírni.

2021. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nézünk feliratos halivúdi filmeket, tapasztalható, hogy sok szót különféleképpen ejtenek, pedig papírforma szerint ugyanazt a nyelvet beszélik. Szóval arra akarok kilukadni, hogy kiejtésekre nincs mindig egyöntetű akadémiai megoldás, pláne ha más nyelvű eredet is bekavar.
2021. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az amcsik kibetűzik úgy hogy I. O. ESZ.
2021. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!