Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kíváncsi lennék, hogy a Nikon...

Kíváncsi lennék, hogy a Nikon D3300(DSLR)fényképezőgépen van éjjellátó mód?

Figyelt kérdés

Szeretnék éjszaka videót készíteni és azért lennék kíváncsi rá.

Utána néztem de sehol sem találtam róla semmit. Talán azért mert nincs vagy csak én kerestem rosszul.


Akinek esetleg ilyen fényképező van vagy csak tudja az kérem írja le.


Köszönöm mindenkinek a segítséget!



2021. febr. 23. 18:24
 1/4 anonim válasza:
Van! Angolul 'Night Vision'-nak hívják!
2021. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1-es kommentelő: Köszönöm! Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy ezt hol tudom bekapcsolni? (videó)
2021. febr. 24. 02:15
 3/4 anonim ***** válasza:

amit keresel az egy első sorban Sony Handycamekre jellemző funkció. DSLR-ekben nem szokott ilyen lenni.


az éjjellátó kameráknál egy fizikai kapcsolóval el tudod mozdítani az érzékelő elől az infra szűrőt, amire nappali felvételnél szükség van, mert azokat tönkretenné. az emberi szem infra tartományban nem lát, ezért azt ki kell szűrni a felvételekről, hogy olyan legyen a kép, amit az ember is lát.

éjszaka viszont csak az infra felvétel jelent megoldást, de hogy abban lásson a kamera, el kell távolítani az infra szűrőt. DSLR-eknél erre általában nincs lehetőség. asztrofotózáshoz van néhány gép, amikben nincs IR szűrő, de azt egészen másért csinálják. azokkal lehet, hogy videózni is tudsz éjjel, de dedikált éjjellátó mód ezekben sincs.

2021. febr. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egy belépő amatőr gép, már csak ezért sem lenne benne ilyen extra.
2021. febr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!