Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Sony A7 III fájlok áthelyezése...

Sony A7 III fájlok áthelyezése kártyáról a gépre. De hogyan?

Figyelt kérdés

Nemrég upgradeltem a a DSLR gépem egy Sony A7 III-ra. A DSLR-nél a fényképeket és a videókat is a Total Commanderen keresztül, áthelyezéssel, az F6 gombbal tettem fel a gépemre. A Sony-nál, ha áthelyezem az összes képet, akkor később ha a kártyát vissza teszem a gépbe és megnézem a rajta lévő fájlokat, akkor nem egy üres kártyát mutat, hanem úgy mutatja, mintha hibás fájlok lennének rajta, tehát valahol indexeli/elmenti a rajta lévő képek nevét, megjegyzi a rajta lévő fájlokat, mindaddig, amíg nem formázom a kártyát. A képet természetesen nem mutatja, de kiírja, hogy "Nem tudja kijelezni".

Milyen fájlt kellene még töröljek, áthelyezzek, hogy üres kártáyt mutasson a gép a visszahelyezés után?



2021. márc. 10. 07:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, fájlmozgatás után úgyis az a legbiztosabb, ha formázod a kártyát.

Nem árt neki, nem kopnak el a bitek, és garantáltan hibátlan fájlrendszered lesz a következő fotózáskor.

2021. márc. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

2021-ben még valaki használ TotalCommandert?


Egyébként másolás után formázd le a kártyát és meg is oldódik a probléma.

2021. márc. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

"2021-ben még valaki használ TotalCommandert?"

Én is használom, ráadásul regisztrált példányom van (kb. ezer éve), kifizettem, nem bántam meg.

2021. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a Sony nem csak fájlokat tárol, hanem valamilyen adatbázis struktúrában tárolja a képeket. törölj mindent a kártyáról és akkor nem találja az adatbázis többi részét sem. amikor visszateszed a kártyát, újra létrehozza az adatbázist.


illetve ahogy a többiek is írták, érdemes lehet inden alkalomal újra formázni a kártyát, hogy kevesebb gond legyen vele használat közben. általában nem okoz gondot a formázás kihagyása, de lehetnek kivételes helyzetek, amiket meg lehet előzni vele.

2021. márc. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Total Commander forevör:D


Eddig amúgy viszonylag ritkán formáztam a kártyát, félévente egyszer nagyjából... Kopogjam le, nem volt vele soha gond.

Úgy látszik akkor, hogy ezentúl nem lesz a gyors, 1 lépéses, F6-os áthelyezés a "barátom". Már az is zavaró, hogy a videókat külön mappába teszi, amit mindig alig kapok:D szóval extra időt kell azzal is eltöltsek.

De köszönöm mindenki választát, még ha nem is sikerült úgy megoldani a problémám, ahogyan én szerettem volna...

2021. márc. 11. 15:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Pedig a formázás a barátod!

Nem úgy kell elképzelni, hogy bitről bitre átírja a kártyát és mindent töröl, csak a fájlstruktúrát tisztítja meg a felesleges, esetleg hibás bejegyzésektől, illetve létrehozza a kamera esetleg által elvárt adatstruktúrát.

Ha ezt a funkciót nagyon ritkán használod, képes úgy összegabalyodni a fájlrendszer, hogy egy fájl kiírása kétszer annyi időbe telik, ráadásul a rendelkezésedre álló tényleges hely is csökkenhet a fájlok fragmentálódása miatt.

Szóval kártya betesz, format, kész.

2021. márc. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Off: Komolyan lepontozást kaptam a TotalCommanderes kérdés miatt?

Az mindegy hogy a válaszban ugyan azt írtam, mint eddig mindenki...

2021. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne hisztizz, engem is lepontoztak amiért válaszoltam neked. Na és? Őszintén: ki a fazst érdekel? Ezt is le fogják húzni, meg a te offodat. is. Na és?

Van pár szerencsétlen, akinek ennyi öröme van az életben, engem csak boldoggá tesz, ha tudok nekik segíteni. :)

2021. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én mindenki válaszát hasznosnak ítéltem, aki válaszolt, szóval nem tudom, hogy téged ki pontozott le :(

Még egyszer köszi mindenkinek a választ, akkor igazodom az új helyzethez.

2021. márc. 13. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!