Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes lecserélni egy öreg...

Érdemes lecserélni egy öreg ultrazoom fényképezőgépet új ultrakompakt gépre? Típusok linkelve

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves fényképezőgépem, ilyen:

[link]


Az utóbbi időben ha automata üzemmódba állítom, akkor sorozat üzemmódban fényképez, ezt leszámítva még jól működik. A legnagyobb baj vele, hogy időközben családos lettem, a családi képek többsége pedig beltérben, leginkább mesterséges megvilágításnál készül, pl. téli estéken, és hát így nem túl jó minőségűek. A kirándulásokra pedig többnyire nem visszük magunkkal, mert túl nagy és nehéz. Tehát elsősorban egy olyan gépet szeretnék, amivel gyengébb fényviszonyok mellett is szép képeket lehet készíteni, emellett kompakt és viszonylag egyszerű (automata, vagy majdnem) a kezelése.


Ezekre gondoltam:

[link]

kb. 39 000 Ft

vagy

[link]

kb. 64 000 Ft

Ettől feljebb árban nem szívesen mennék, legfeljebb egy kicsit.


Viszont nem vagyok benne biztos, hogy ezek annyival jobb képeket készítenek mesterséges fénynél, mint amennyibe kerülnek. Oké, a régi gépnél a 4 megapixel ma már nevetséges, de pl. az f2,8 ma is nagyon jó értéknek számít. Nem igazán látom át, hogy melyik paraméternek mekkora szerepe van rosszabb fényviszonyok esetén, mire érdemes odafigyelni. Csupán kényelmi szempontok miatt nem szeretnék pénzt adni egy új gépért, amíg a régi is működik.


Ha tudtok hasonló árban jobb gépet ajánlani, mint az Ixus, azt is megköszönném.



2021. máj. 14. 01:42
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Egy csúcsmobil jobb képeket csinál ezeknél
2021. máj. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A rossz fényviszony még a jóval drágább kategóriában is necces kérdés. Kompakt és telefon tipikusan el fog vérezni.

Inkább egy használt, régebbi cserélhető objektíveset keress egy megfelelő gyújtótávú (mm érték), fényerős (lehetőleg f2 vagy kisebb számmal jelölt) objektívvel. Utóbbinál számít, hogy mit fotózol, de családhoz pl. egy olcsóbb 35 vagy 50mm/f1,8 optika jó lehet.

2021. máj. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos itt is érvényes a kis pénz kis foci törvény. Egy 100 ropival told meg a büdzsédet, ha normális gépet akarsz.
2021. máj. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ilyeneket ne vegyél. Vagy vegyél egy komolyabb Bridge gépet, ennyi pénzért (64.000) már kapsz kevésbé komoly, de a belinkelt daraboknál ezerszer jobbat. Vagy gyűjteni még egy kicsit a pénzt és egy belépő DSLR-t venni. Az utóbbit csak akkor, ha nem évente 1x fotózol vele.
2021. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Ezekért szerintem is kár pénzt kiadnod. Egy új középkategóriás telefonnak 1/2" szenzora van és f/1.8" rekesze, tehát rossz fényviszonyok között még az is jobb lesz, mint az általad linkelt gépek. De ha fényképezőgép, akkor vagy haszbált DSLR, esetleg korai használt MILC (pl. Pana GF sorozatbó szoktak használtan árulni 30-40 ezerért), nyilván kit obival. Újból lehetne drágább kompakt, Sony RX100 I, esetleg még jobb a Panasonic LX100 I, utóbbinak 4/3" szenzora van és fényerős obija, de nem ez az árkategória...
2021. máj. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

" de pl. az f2,8 ma is nagyon jó értéknek számít"

A digitális fotózásban a csipp és a képfeldolgozó szoftver végzi a feladat zömét. Ebben a műfajban 17 év őskornak számít.

A linkelt kiskompaktok ugyanúgy elvéreznek a beltéri használatban.

A tanácsom, hogy 50-60-ért kapsz jól használható használt dslr-t, ami a beltéri feladatokban nagyságrenddel jobb eredményt ad bármilyen kompakt gépnél.

2021. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak. Akkor egyelőre valószínűleg marad a régi gép, amíg működik. A DSLR sajnos nem opció, értem én, hogy másoknak itt kezdődik a fényképezés, de nálunk itt végződne. 17 év tapasztalata azt mutatja, hogy egy nem kompakt gépet úgy hozunk haza minden nyaralásról a bőrönd aljában, ahogy bepakoltuk, természetjáráshoz meg eleve be se pakoljuk, mert nincs aki cipelje. Azon túl, ha egyetemistaként nem értem rá megtanulni rendesen kezelni egy ultrazoom gépet, akkor kisgyerekes-nagycsaládos anyaként duplán nem fogok ráérni; jelen élethelyzetben a cserélhető objektívek és effélék nem nekem valók. Tehát ha jobb kompakt kategóriában tudnátok még adni tippeket, az hasznos lenne, akár drágábban is, inkább kivárunk és gyűjtünk még.
2021. máj. 15. 16:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék semminek az elrontója lenni, de én a helyedben megfontolnám. Például egy Canon EOS 2000 vagy 4000D nagyon jó lenne neked. Kilehet fogni kb 60.000-ért használtan nagyon jókat. Sokan vannak akik megveszik, fotóznak vele párat, rájönnek, hogy a tükrös világ nem nekik való és eladják olcsón. Ezekhez a típusokhoz vannak ún. utazó zoom objektívek, amik jellemzően nagy látószögről a kis- közepes teléig érnek. ( [link] ) Nyilván ez nem olyan minőségi, mint amiket a fotósok használnak, használunk, de a jelenlegi gépednél és egy kompaktnál ezerszer jobb. A legtöbb DSLR-t lehet automata módban is használni, nem kell feltétlen érteni hozzá, de megtanulni se túl bonyolult. Vagy talán egy ún. kit objektívvel tudsz eredményt elérni, ennél 55mm a max, ami egy átlagos érték. Nem túl nagy, nem túl kicsi. Egy ilyen kezdő gépnék esetleg csak a fizikai méretei lehetnek akadályozó tényezők, mert nem olyan kicsik, mint egy kompakt, zsebre nem tehető, de súlyuk kicsi. Az objektívet sem kell feltétlenül cserélgetni. Mi fotósok azért cserélgetjük, mert mi általában nem használunk ilyen nagy tartományú lencséket, sőt, van aki csak fix objektívekkel dolgozik, amivel nem lehet zoomolni. Ha viszont tényleg nagyon nem akarsz komolyabb gépet, érdemes a Bridgek között körülnézni. Ezeknek általában hatalmas zoom átfogása van, tehát egy nagylátószögű vég, és egy akár kilométerekre látó tele vége is van. Szintén jobb minőségűek, mint egy kompakt. Ha úgy gondolod ajánlok neked masinákat szívesen.
2021. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nehéz hordozni pakolni, miért nem egy csúcsmobil a megoldás? Ami az élet minden más területét is megkönnyíti, 200 ezer forintért akár 4-5 évre
2021. máj. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8-as: igen, megköszönném :)
2021. máj. 16. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!