Tamas3791 kérdése:

Egy filmes fényképezőbe mindegy hogy fekete-fehér vagy színes filmet rakok?

Figyelt kérdés
tudom hogy az egyik fekete-fehér a másik színes, de az a kérdés, hogy ha színesbe akarok fotózni akkor rakhatok az ha monochromeba akkor meg kicserélem a tekercs végén arra

2021. máj. 14. 08:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy legalább azzal tisztában kell lenni, hogy mindegy, hogy milyen filmet rax a gépbe.

Gyakorlatilag ugyanaz az érzékenysége egy ISO-100-as PAN nak mint egy ISO-100-as színesnek. Ugyan az a műanyag hordozó réteg formája, és a fényképezőgép, pláne egy zenit, nem észleli, hogy milyen film van benne. A képalkotás elve ugyan az. A műanyag hordozó filmen megsötétednek a fényérzékeny anyagok az objektíven keresztül bejutott, fény hatására. Vagy diafilm esetén fény hatására kivilágosodnak. (röviden megfogalmazva).

2021. máj. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
40%
Ne hagyd, hogy elvegyék a kedvedet :)
2021. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én nem akarom, én is jobban szeretem az analóg fotózást. Az tény, hogy költséges, de cserébe sokkal jobb minőségű, sokkal élethűbb kép lesz mint a digitálissal. Viszont azt nem szabad elfelejteni, hogy az, hogy "telefon"ként használni egy analóg fényképezőt az nem életképes dolog. A zenit az pont egy "bonyolult" gép.

(A 11-es vagyok)

2021. jún. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mitől lenne jobb minőségű, meg élethűbb?


Lehet, hogy egy ilyen táblázat

[link]

alkalmazása a mai ember képességeit már meghaladja, de ettől eltekintve mi a bonyolult a zenitben? Hogy ha homályos a kép, akkor élesre kell állítani?

2021. jún. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A bonyolultságot arra értettem, hogy nincs semmilyen autómatika benne, ami előnye, hogy van fénymérője beépítve. Nem lehet vele csak úgy keccegtetni, mint egy autómata géppel.

A minőséget meg nem akarom hosszasan ecsetelni, hogy miért jobb. A lényeg az, hogy nem rendelkezik luminancia felbontással, sőt krominanciával sem. Az, hogy nem képpontokra van bontva az nem kifejezetten jelent sokat, mert a fókusz úgyse lessz soha teljesen tökéletes.

2021. jún. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!