Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fejleszteni szeretnék. Mit...

Fejleszteni szeretnék. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fejleszteni szeretnék a Canon EOS 100D vázról + a Canon 55-250mm obimról egy jobbra. Szeretnék maradni a teleobjektíveknél. A Canon 70-200mm f4-eset néztem. Főként a városban + helyeken szeretek fotózni mindenféle aktuális dolgot. A vázat majd szerintem később fogom picivel, majd megnézem milyen lesz a minőség az új objektívvel. Esetleg valami más objektívet ajánlotok? Hasonló árban szeretnék venni mint amit említettem 70-200.


Fejlesztés oka: Úgy érzem, hogy ezzel a szettel már nemtudok fejlődni+egyre gyakrabban megyek fotózni.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. máj. 25. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudsz fejlődni.

Konkrétan milyen jellegű fejlődési lehetőséget látsz egy 70-200-ban?

2021. máj. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Képminőségre gondolok.
2021. máj. 25. 21:21
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy jobb hardver segítségével jobb képminőséget érsz el, te semmit nem fejlődsz.

Kevesebb lesz a kromatikus aberráció. Kisebb a hordótorzítás. A sarkok is kevésbé torzulnak. Rendben. Ezzel pixelszinten jobb lesz a képed, de te egy hangyafaxnyit sem fejlődtél.

2021. máj. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%

Ez már csak úgy van, hogy ha szeretne szebb képeket, akkor ne tiltsa meg neki senki. Ez olyan magyaros lenne. :D Szerintem látható lesz a különbség, ha a képminőségre hajtasz, akkor ezt kell tenned. Mondjuk én egy nagyobbat ugranék, az IS-es (első változat) variációt venném, szerintem az a minőségi különbség még jobban megéri.

Nem neki kell különfejlődnie, hanem a produktumnak, amibe beletartozik a technika is.

2021. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 Ez olyan mintha gyorsulni szeretnél egy autóval, de egy rossz autóval. Nyilván ha jobb autód van, jobban gyorsulsz.
2021. máj. 25. 22:52
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Négyes, direkt megkérdeztem, mi a cél. Ő mondta, hogy fejlődni akar. Nem képminőséget javítani...

Kérdező: ha a gitártudásodat akarod fejleszteni, mire mész egy drágább gitárral?

2021. máj. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6. Egy drágább gitárnak észrevehetően szebb hangja van, mint egy olcsónak ha megfelelő fül hallgatja.


Szerintem a kérdező fejleszteni szeretné a technikáját és ezzel együtt új dolgokat kipróbálni amihez jobb technikára van szüksége. Ugye ha új dolgokat csinálunk akkor mi is fejlődünk, mert lesz benne tapasztalatunk.

2021. máj. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a drágább gitárnak szebb hangja van, de attól a gitáros gitártudása egy centivel sincs előrébb.

A gitáros nem lesz jobb gitáros attól, hogy drágább gitáron játszik.

A gitáros attól lesz jobb gitáros, ha rengeteget gyakorol.

Persze nekem igazából mindegy, nem akarom én megmondani a kérdezőnek, mit csináljon.

Csak próbáltam rávilágítani, hogy ha egy meglévő eszközt lecserél egy gyakorlatilag ugyanolyan funkciójú eszközre, azzal lehet, hogy technikailag jobb minőséget fog tudni létrehozni, de az ő tudása nem fejlődik.

Ha szerintetek ez a fotós tanulásának legjobb módja, akkor hajrá. De akkor már miért nem f2.8? Az még drágább, tehát még jobb lenne tőle a fotós, nem?

Szomorú, hogy megint ott tartunk, hogy a fotós azt hiszi, pénzért megveszi a drágább technikát és attól lesz jó fotós...

No mindegy, legyen így, nekem mindegy.

2021. máj. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

"A gitáros attól lesz jobb gitáros, ha rengeteget gyakorol."

A te nézeted szerint kizárólag sz@r gitáron?

2021. máj. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

"Szomorú, hogy megint ott tartunk, hogy a fotós azt hiszi, pénzért megveszi a drágább technikát és attól lesz jó fotós..."

Szerintem nem azt hiszi, hanem azt, hogy ez hozzá tartozik. Miután a jó fotós fogalmában benne van az, hogy a fotó miatt tekintik jó fotósnak. A fotóhoz meg kell a technika. Mindig előjön ez a rögeszmés közhely, hogy a fotós hozza létre a képet, nem a gép. Egy frászt. A fotós azt határozza meg, mi legyen a képen (mi alatt nemcsak a látószög által lefedett területet értve, hanem egyéb beállításokat is). A célbavett objektívnek ránézésre is, meg mérések szerint is jobb a képe.

2021. máj. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!