Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fejleszteni szeretnék. Mit...

Fejleszteni szeretnék. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fejleszteni szeretnék a Canon EOS 100D vázról + a Canon 55-250mm obimról egy jobbra. Szeretnék maradni a teleobjektíveknél. A Canon 70-200mm f4-eset néztem. Főként a városban + helyeken szeretek fotózni mindenféle aktuális dolgot. A vázat majd szerintem később fogom picivel, majd megnézem milyen lesz a minőség az új objektívvel. Esetleg valami más objektívet ajánlotok? Hasonló árban szeretnék venni mint amit említettem 70-200.


Fejlesztés oka: Úgy érzem, hogy ezzel a szettel már nemtudok fejlődni+egyre gyakrabban megyek fotózni.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. máj. 25. 21:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"A te nézeted szerint kizárólag sz@r gitáron?"

Az én nézetem szerint teljesen mindegy, min gyakorol. A gyakorlás hatékonyságára nincs kihatással az, hogy min gyakorol. Ugyanakkor ajánlanám figyelmedbe a kérdező gondolatait: "Fejlesztés oka: Úgy érzem, hogy ezzel a szettel már nemtudok fejlődni" - magyarázhatsz ebbe amit akarsz, attól, hogy szebb képe van az objektívnek, a fotós nem fejlődik.

Még azt tudom elképzelni, hogy nem vagy tisztában a "fejlődés" kifejezés értelmével. Ebben az esetben viszont felesleges is tovább vitáznunk.

Meg tudnád nekem nevezni, a fotósnak / kérdezőnek mely képessége fog szintet lépni a drágább objektívtől?

Mindegy, hagyjuk, legyen igazatok.

De nem fejlődne sokkal jobban a fotós, ha még drágább objektívet venne?

2021. máj. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Frankó fix objektíveket vegyél!


Nagylátószög, portré, és tele

2021. máj. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A 70-200/f4 jó objektív, persze az újabb változatai még jobbak és a fényerősebbek pláne jobbak, viszont a fényeősek nehezebbek is, amik 100D-vel és 55-250 után pláne durván nehéznek tűnhetnek, nem biztos, hogy szeretnéd cipelni őket (persze minden ízlés és szükségletek kérdése).


Esetleg a Sigma, Tamron, Tokina 70-200-as obikat érdemes lehet még megnézni, hogy melyiket mennyiért tudod megvenni és milyen a képe a Canon 70-200/f4-el összehasonlítva. Elképzelhető, hogy az utángyártó cégektől kapsz 2.8-ast annyiért, amennyiért a Canon f4-et kapod és talán még a képminőség is lehet számodra megfelelő.


A minőség még ha mérhető, akkor is igen szubjektív tud lenni, mert nem mindenki érzékeli egyformán. Szerintem nézd meg a különböző obik teszt fotóit. Ha teheted próbáld is ki, mielőtt megveszed, győződj meg róla, hogy számodra látható a különbség, neked jó lesz, te többet kapsz tőle. Ne azért költs technikára, mert mások azt mondják, hogy jobb, hanem ha te tényleg látod hasznát.

2021. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!