Át lettem verve?

Figyelt kérdés
Ellőttem pár filmet a yashica mat 124gmel, és szinte egyetlen kép sem éles ahhoz képest, hogy mindig élesen látom a dolgokat a kijelzőn keresztül. Legrosszabb amikor távolra fókuszálok, kb felismerhetetlenül homályos minden a képen. Közelebbről még néha éles de ritka. 4 filmből szerintem lett 3 éles kép. Pedig minden fotó elkészítése előtt élesen látom a dolgokat. Ezen lehet javítani, vagy szimplán át lettem verve? Kértem képeket az eladótól, hogy küldjön, és tökéletesen éles fotókat mutatott. Én bénázok csak?
2021. júl. 22. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül nem vagy szemüveges? Illetve rendben a látásod? Én ilyen képeket akkor készítettem, amikor a nagy pára miatt levettem a szemüvegemet és így állítottam be a gépet.
2021. júl. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szemüveggel és szemüveg nélkül is élesen látom benne a tárgyat. - 1es szemem van szóval lényegében nincs is szemüvegre szükségem. De ha már van néha felveszem
2021. júl. 22. 23:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha -1-nél azt mondod, nincs rá szükséged, akkor lehet mégis a látással lesz a baj. Én iskolában 1-essel nem láttam a tábláig sem el hunyorgás nélkül. Azóta másfél, de már nem utálom.
2021. júl. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én simán leolvastam a táblát anno. De a lényeg, próbáltam szemüveggel is és anélkül is, se így se úgy nem élesek.
2021. júl. 23. 00:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Most nézem a gépet. Szinte biztos vagyok benne, hogy össze lehet hangolni a keresőlencsét az objektívvel. Azt hittem tükörreflexes gép.
2021. júl. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem haha. Jó lenne ha lehetne
2021. júl. 23. 00:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Beletúrtál? Ismered a mechanikát?
2021. júl. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem. Fogalmam sincs hogy kell szétszedni és összerakni.
2021. júl. 23. 00:27
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket néha be kellett kalibrálni. Egy hasonló gépen tanultam. Egyébként nagyon egyszerű a kalibrálás. Kiveszed a filmet, felnyitod a hátfalat, beteszel egy többé kevésbé átlátszó papir lapot (mi annó pausz papirral csináltuk) és megnézed, hogy amit a keresőben élesnek látsz éles-e a papiron. HA nem van pár szaki aki még javít ilyet (elsőkörben talán a Pálvölgyit próbálnám meg a Westendben).
2021. júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyítóval érdemes ezt csinálni.
2021. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!