Érvényes a biztosítás?

Figyelt kérdés

Kicsúszott a kezemből a fényképező gépem, és sajnos tönkre ment rajta az objektív, plusz kisebb ütődések látszódnak rajta. Van rajta kiterjesztett biztosítás, amit már többször is átolvastam és nem teljesen világos minden része.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy mivel az én hibámból történt vele a baleset, ami persze nem szándékos volt. A biztosító így is állja a javítást/cserét?



2021. szept. 14. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Azt te tudod mit írtál alá amikor megkötötted a biztosítást. Keresd elő és olvasd el a biztosítási feltételeket.
2021. szept. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Átolvastam, és a baleseti meghibásodásnál olyanokat emel ki mint pl: villámcsapás. Azért nem világos teljesen, hogy akkor elejtésre érvényes e.
2021. szept. 14. 19:40
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

neked annyi előnyöd van velünk szemben, hogy te legalább olvastad, de nekübk fingunk sincs hogy mi áll azon a papíron, anit aláírtál. Ha neked sincs, az nem a mi hibánk.

Sőt, hogy továbbmenjek, mindegy mit mondunk, nem rajtunk múlik, nem veszik figyelembe a véleményünket sem.

És akár még téged is megszivatnak ha akarnak, ha ilyen figyelmes vagy a biztosításoddal szemben. Mahd azt mondják, mindenre érvényes, csak épp arra nem ami éppen történt.

2021. szept. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Függ attól is, hogy a cégből mit sikerül kitárgyalnod. Egyik barátom buszon hirtelen kanyar/fékezés során elejtette a telefonját és összetört. Amikor a biztosítást akarta érvényesíteni, arra hivatkoztak, hogy benne van a szerződésben, hogy elvárható körültekintés melletti használat. Márpedig ha nem ült le a buszon, hanem állva nyomogatta a telefonját az nem megfelelő körültekintés, tehát az ő hibája volt, nem érvényes rá a biztosítás.

Aztán addig reklamált a cégnél, hogy végül mégis megcsináltatták ingyen, vagy a biztosítás terhére, mert nevetséges ez az érvelés.


A biztosítók érdeke MINDIG az, hogy beszedjék a pénzt tőled, mert félsz, hogy bármi történhet és megnyugtat, hogy ha fizetsz, akkor megúszod. Viszont nekik nem érdekük ténylegesen kifizetni bármit, amikor tényleg történik valami. Hiszen, ha elkerülhetik a kifizetést, akkor nincs kiadásuk, csak bevételük.

Ezért van egy csomó feltétel és ezért nehezen értelmezhető, hogy mire vonatkozik és mire nem. Mindent megtesznek, hogy olyan értelmezését találják a helyzetnek, amire ráfoghatják, hogy nekik nem kell fizetni, így jártál. Neked kell rájuk bizonyítani, hogy a körülmények olyanok voltak, amiben kötelesek fizetni, különben ők a legtöbb esetben meg akarják úszni azt - ebből élnek...

2021. szept. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Velem is volt már ilyen biztosítási eset, amikor az ügyintézésnél előttem állót hajtották el, hogy nem fizetnek, és az szomorúan elballagott.

Mögötte állva gyorsan át kellett szerkesztenem magamban a mondókámat, amibe nem tud belekötni, sikerült is. De visszagondolva ha azt adom elő amit először gondoltam, akkor engem is lepattintanak rövid úton.

2021. szept. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!