Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlan...

Milyen fényképezőgépet ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Leginkább beltéren fotózok állatokat, tehát mozgó dolgokat, közelről, nem épp a legjobb fényben. Ehhez kellene egy gép, amivel viszonylag jó képeket tudok csinálni róluk. Nem vagyok profi, a képeim sem kell, hogy azok legyenek. Nem kell, hogy kismillió funkciót tudjon. Kb. 10 éve egy ilyen fujit használok:

[link]

Régebben számomra tökéletes képeket készített, de sajnos az utóbbi 1-2 évben már nem működik megfelelően, de egyébként is régi, szeretném cserélni.

Ami még fontos, hogy azért ne legyen túl drága. Ez csak hobbi, vagy talán még az sem. Mindenképp 100e alatt legyen, de 50 körül lenne a legideálisabb.



2021. okt. 1. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Hát én használt tükrös gépet mondanék, de semmi képen sem ultra zoom gépet. Kültéren ha messzire kell zoom akkor oké, de sokat tud veszteni a képminőség.


[link]

2021. okt. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Beltéren mozgó dolgokat fotózni, na, az a drága hobbi. Gondolom, a vakuzás nem jöhet szóba. Félmillióból kijön talán egy használt fullframe tükörreflexes, meg egy használt 2,8-as fényerejű zoom. És még mindig kell hozzá mondjuk lightroom előfizetés a zajt elviselhetőre (?) redukálni.
2021. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kompakthoz képest bármelyik, pár éves használt dslr megváltás lesz: gyors fókusz, jó képminőség magas iso-nál, és a keretbe is belefér. Aranyos az előző válasz, hogy félmillió kell a feladathoz (ez nem igaz)
2021. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igazad van, elég lesz négyszázötvenezer is.
2021. okt. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2 Miért ne lehetne vakuzni? A fujival is mindig vakuval fotóztam és mint írtam, számomra tökéletes minőségű képeket csinált sok-sok éven át. Rossz fényviszonyban, mozgásban lévő állatok esetén is minden szőrszáluk tökéletesen éles, és kb. 40.000 Ft a gép. Szóval nem gondolom, hogy közel fél millióból lehet csak kihozni normális képet. Még egyszer mondom: nekem nem kell profi tudású gép és profi minőségű kép.


A többiek válaszát köszönöm, bár nem mondom, hogy telejsen világos minden. Nem értek a fotózáshoz. Esetleg tudnátok konkrét gépeket, linkeket küldeni?

2021. okt. 1. 14:04
 6/8 anonim ***** válasza:

"Miért ne lehetne vakuzni?"

Mert aki állatokat vakuzik, azt nagyon lenézik a jobb állatfotósok. Egyszerűen bunkóság.


"Szóval nem gondolom, hogy közel fél millióból lehet csak kihozni normális képet."

Eddig meg nem írtad, hogy vakuval fényképeztél,így ezt nem is vettem számításba a lehetőségeknél. És én sem írtam, hogy vakus fényképezéshez kell ennyi. Szóval sakkba tettél az információ elhallgatásával, és utána meg számon kéred rajtam, amit nem tudtam. Ez meg a másik bunkóság. :D

2021. okt. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha eddig megfelelt a 10 éves olcsó Fuji géped, miért nem veszed meg a keretedbe beleférő mai változatát?
2021. okt. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 de azt sem írtadm, hogy nem vakuzok.. :D nyilván nem nonstop égetem ki a szemüket vakuval, de néha pár fotó nem jelent problémát még az érzékenyebb szemű állatoknak sem. Nem vagyok fotós, mint írtam, még csak hobbifotós sem. Szóval azért annyira sűrűn nem fotózgatok, de arra a pár alkalomra kéne egy jobb gép.


#7 Az is jó lehet, de gondoltam hátha vannak még javaslatok. Lehetőleg konrkét típus és/vagy link.

2021. okt. 2. 21:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!