Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék szép éles képeket készíteni. Azt hittem egy 60 000 ft érték felett már megkapom ezt a minőséget. Vettem egy nikon s1 - es fényképezőgépet és csalódtam. Nem hozza azokat a szép képeket amiket vártam. Ti mit ajánlanátok?

#Nikon s1, melyiket válasszam, minőséges képek, éles,
2021. okt. 13. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Kompakttól ne várj csodát.


De egyébként hibába van akár milliós szetted is, ha közben nem értesz hozzá.

2021. okt. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor most nem jutottam előrébb:-) azért köszi a választ
2021. okt. 13. 14:12
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Éles képet akármivel csinálhatsz, csak el kell találni az iso-záridő-rekeszérték szentháromságot. Ha a záridő indokolja, állványt kell használni.

Ha belenagyítva nem érzed élesnek, az más, akkor nagyobb szenzort és jobb felbontást akarsz. Vagy csak elrontottad a beállításokat.

Minőséget tényleg ne telefontól vagy kompakttól várj, vegyél egy m4/3 vagy aps-c vagy full frame szenzoros gépet, jó minőségű objektívvel.

Persze az alapok ismerete nélkül ezzel sem fogsz jó képeket készíteni. Első körben a tudásodat érdemes csiszolgatni, ha már tudod, hogy melyik technikai paraméter akadályoz, annak megfelelően kell új gépet keresni. De jelenleg meg ezt a kérdést se tudod megfogalmazni a jelek szerint.

Az viszont valószínű, hogy a 60 ezres kereted igen sovány lesz a gépcseréhez, annyiból kapsz egy használható állványt kb.

2021. okt. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Magyarul is lehetne? :-)
2021. okt. 13. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg írd le mire használnád. Születésnapon kattogtatni 3 pálinka után vagy tenisz meccsen a labdát fotózni? A kettő között millós különbség van árban.
2021. okt. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Egy telefonnal is lehet szép éles képeket csinálni. Ha többre vágysz akkor szánjál rá kb 200 ezret, minimum a 4/3 szenzor kategóriát.


Ha csak 60 ezred van rá akkor maradj a mobilnál.

2021. okt. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Család fotozása, kirándulások, potré,..
2021. okt. 17. 08:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Használt m4/3 gépeket obival már lehet 60-ból találni. Persze max kit obival.
2021. okt. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!