Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon eos 6D Mark 2 vs Sony...

Canon eos 6D Mark 2 vs Sony A7 III?

Figyelt kérdés
Fényképezőgép vásárlás elött állok, ezt a 2 gépet néztem ki, és nem tudok dönteni, esetleg van valakinek mindkettővel tapasztalata, hogy hosszú távon melyiket érdemes megvenni? Célom nappali és esti fotózás lenne, de van amibe a Canon jobb, meg van amibe a Sony!

2021. dec. 23. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ez az. Le kell ragadni az egyiknél. A Sonyra sokan tértek át, Canon birodalomból, nagyobb követelményeket támasztó feladatoknál, mint igen kevés fénynél mozgás fényképezése. Akár Canon objektívekkel is. Itt is volt egy pár lelkes Sony rajongó már. Hogy hosszabb távon ez hogy lesz...
2021. dec. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én is meg vagyok lőve :D
2021. dec. 23. 18:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy órányi tömény fényképezésre volt a 6D Mk2 a kezemben, mert az első 6D-ről akartam fejlődni, és nem tudtam, a 2. változat vagy az 5DMk4 legyen-e inkább. Hát kibéreltem egy napra mindkettőt a Camera Kft-től (sok kp kell hozzá a letét miatt, de az eljárás követése számodra sem tilos), és úgy értékeltem magamban, hogy a 6D Mk2 az valahogy nem jobb, mint az Mk1. Mintha a kép minőségét tekintve a dpreview tesztoldal is ezt írta volna. Az Mk1 meg, hát, egy kompromisszum volt, ugyebár az első full-frame ócó Canon gép. Ha a döntés idején már ismert lett volna az A7III...
2021. dec. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Canonos vagyok, de itt inkább sony. Ennyit dslr-re jó ok nélkül már nem érdemes kiadni.

Esetleg canon r?

Sony-ra drága a natív objektív, persze adapterezve bármi megoldható.

2021. dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Ha még nincs semmilyen cserélhető objektíves géped, így egyik rendszerhez sem kötődsz, akkor a gép minőségét tekintve a Sony a7III valószínűleg jobb választás.

A Canon 6D mk2 mellett leginkább az szól, hogy valószínűleg olcsóbban megkapod a gépet is és a hozzá való objektíveket is - különösen, mivel már a Canonosok is elkezdtek átállni a tükörnélküli gépekre és a hozzájuk való RF objektívekre.

Persze érdemes megnézni a két gép paramétereit és hogy mikre lehet szükséged abból, amiket a 6D tud az a7 meg nem.


A Canon EOS R valószínűleg drágább és nem biztos, hogy nyújt annyit, mint az a7, de ha találsz jó ajánlatot...

2021. dec. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hosszú távra, főleg első gépnél inkább Sony A7 III. 50 mm-s fixobi sok témára alkalmas, az nem csillagászati ár.

Sajnos a Sony objektívek drágábbak a Canonnál.


Mint előbbem írták, a 6DMarkII minősége messzebb elmarad az 5D-hez, főleg a Sonyéhoz képest. A 90D képei jobbak, bár az APS-C-s (zaj terén az FF a nyerő).

2021. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

"Mint előbbem írták, a 6DMarkII minősége messzebb elmarad az 5D-hez"

Az 5D csak az én hozzászólásom miatt került képbe, a kérdezőnek az alighanem egyáltalán eszébe sem jut.

2021. dec. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Őszintén szólva szerintem teljesen mindegy. Én Canont vennék, mert olcsóbb lesz hozzá minden. Eleve a váz sokkal olcsóbb, és a natív obik is olcsóbbak. Mivel évtizedes technológia, ezért a mechanikai dolgok javítása sem kerül csilliókba. Cserébe persze a váz nagyobb és nehezebb, elavult technika, nem is olyan menő, mint a Sony (persze, ha ez számít). Ha teheted vedd a kezedbe mindkettőt, és azt vedd meg, amit szeretni fogsz használni. Ez lesz a döntő úgyis.
2022. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol vannak azok, akik ezelőtt ódákat zwngtek a Sonyról a DSLR-ek pontatlan fókuszálásával szemben.
2022. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!