Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megéri szűrőket venni az...

Megéri szűrőket venni az objektívre?

Figyelt kérdés
Itt konkrétabban a CPL (polárszűrő) és az ND (szürke) szűrőre gondolok. Tényleg annyira hatásosak, mint a reklámfotókon? Ti használtok szűrőket?

2022. jan. 17. 20:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mindkettő működik, néha használom.
2022. jan. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Néha nagyon jól tud jönni.

Az nd főleg az amerikai éjszaka technikánál, a polárnak is meg van a maga haszna.

2022. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha szükséged van a szűrők által nyújtott hatásra, akkor kellenek.
2022. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
És mikor hasznos mondjuk egy polárszűrő? Tudom, a becsillanások ellen jó, de mikor jó? Mert most azon vaccilálok, hogy egy normálisabb állványt, vagy inkább egy szűrőt vegyek.
2022. jan. 17. 21:12
 5/20 anonim ***** válasza:
Pl vízen keresztül tudsz fotózni, vagy ablakon.
2022. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Meg autóüvegen át (bár végülis az is hívható ablaknak).

Ha éppen úgy adódik a geometria, akkor szebb lesz az ég. Sötétebbek a levélzetek.

2022. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Mit fotóznál?

Ha nem tudod mire kell a polár, akkor most még biztos nem kell neked.

Ha tudod mire kell, na akkor vedd meg.

2022. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#7 most ez a mondat nagyon megfogott. Lehet nincsen rá szükségem, sőtt biztos. Perszey tök jó, hogy úgy tudok mondjuk kirakazot fotózni, hogy nem tükröződik, vagy autót (amiket én imádok fotózni :) ) de még nem éreztem, hogy nagy hátrány lenne, hogy nincs. Meg amúgy is még eléggé amatőr vagyok, szóval lehet elhalasztom a szűrővásárlást és inkább veszek valami normálisabb allványt, mert amostani az már katasztrófa
2022. jan. 17. 21:50
 9/20 Mojjo ***** válasza:
@8: Ez a jó döntés most. A hetes kimondta a legnagyobb igazságot :)
2022. jan. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem nagyon hinném...

Ez a két szűrőfajta, ezek tudatos tevékenységhez valók. Kérdező ezt meg is fogalmazta (de még nem éreztem, hogy nagy hátrány lenne, hogy nincs), csak nem tudta, mit fogalmazott meg. :) Persze, hogy nem kell neki az ND, mikor például még sosem látott amerikai éjszakás képeket, illetve ha anélkül látott, hogy a technikáját melléolvasta volna, és el is könyvelte, hogy ez neki reménytelen.*

Vagy ez a legszokásosabb poláros hatás:

[link]

Vagy a mantraszerűen emlegetett becsillanás kigyilkolása, az is előfordul olyan helyzetekben, amire az átlagember nem is gondol előtte, mint itt például a kövek:

[link]

vagy a saláta:

[link]


*Volt a rég megszűnt Fotóarénán egy srác, aki ezeket profi módon művelte, például összehangolta az ND szűrővel a szobabelső meg az ablakon besütő nap által megvilágított parketta világosságát, ami egy ingatlanügynök életében hétköznapi helyzet kéne, hogy legyen, de nyilván a világ jelentős része, fotós és néző piszkosul észre sem veszi, hogy a parketta kiégett, a szobabelső meg alig kivehető, szóval valóban csak az igényesség esetében kellene az ilyesmi, az igényesség meg, mint általános szabály, nincs.

2022. jan. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!