Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a különbség a T-2 és a M42...

Mi a különbség a T-2 és a M42 bajonett között?

Figyelt kérdés

Kettő dologra lennék kíváncsi.

1. mi a különbség a 2 között.

2. Ha objektív vásárlás előtt állok és képet kérek az adott objektívról és az eladó nem tudja nekem megmondani, hogy milyen bajonettel van szerelve mert örökölte az apja után. Megtudom mondani egy kép látván, hogy mégis milyen t2 vagy m42? Utána kerestem, de annyira ritka, hogy nincs sok infó.



2022. ápr. 22. 00:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Ránézésre nem fogod megkülönböztetni, mert az m42 az 42x1mm-s menet, a T2 meg 42x0,75mm-s menet, kb. ugyanúgy néznek ki. Félfordulatot egymásba is mennek, szóval tönkre is tehető. Annyit talán lehet látni (ha jó a kép) hogy van-e fenn adapter avagy nincs.


Az m42-es csatlakozást régebben több géptipusnál használták, az ismertebbek Praktica, Zenit, Pentax. Már régen kimúlt, de a régi m42-es objektívek keringenek a világban.


A T2 a Tamron találmánya, amivel az objektívjeiket több géptipushoz lehetett használni: egy T2-es végű objektívra (vagy akár csillagászati távcsőre) a megfelelő T2-XXX adapterrel különféle fényképezőgépeket lehet feltenni.


Azt viszont ellenőrizd, hogy a géped mindent szükséges funkciót elvégez-e rendszerobjektív nélkül, csak mert Nikon.

2022. ápr. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mojjo ***** válasza:
83%
Azt meg tudja mondani az eladó, hogy az apja milyen géppel használta ezt az objektívet?
2022. ápr. 22. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igényes képet kell róla készíteni, hozzávéve egy normális mértéket, mondjuk tolómérő nyílását, és aztán a képen nyugodtan meg lehet számolni a hegyeket vagy a völgyeket, kipipálni, ráfirkálni, nagyítani, satöbbi.


No meg a menetfésű.


(a baj az, hogy ezek a menetek rövidek, hosszabb menetnél pontosabb az ellenőrzési módszer)

2022. ápr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Van olyan aki ismeri ezt a két objektívet? Ezeknek nem tudni a csatlakozását.

Albinar f/ 6.3 400mm

Beroflex f8 500mm

2022. ápr. 22. 13:30
 5/11 Mojjo ***** válasza:
73%
Ezek külső gyártók objektívjei, akik jellemzően sokféle csatlakozással gyártották az objektíveket.
2022. ápr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezek, gondolom én, tükörobjektívek, azokat eladja, aki megveszi... Kár tehát megvenni.
2022. ápr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mojjo ***** válasza:
@6: Egyik sem tükörobjektív.
2022. ápr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor lehet inkább kihagyom ezeket a objektíveket, semmit nem találok fórumokon. Amit meg találtam az egyik t2 ír a másik meg m42. Eladó meg értetlen. Nekem meg nem mindegy, hogy lesz-e végtelen fókuszom vadfotózáshoz vagy sem.
2022. ápr. 22. 16:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor ezek nem tükörobjektívek.
2022. ápr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"az m42 az 42x1mm-s menet, a T2 meg 42x0,75mm-s menet"


Ez azt jelenti amire gondolok? Menetvágóval a T2-ből lehet M42-őt csinálni?

2022. ápr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!