Ez jó objektív?

Figyelt kérdés

EF 300 mm L 2.8


Szeretnék egy ilyet venni használtan. Gyors fókusza van mondjuk a 100-400mm Lhez képest(első változat)?


Ha távol van egy nagytestű állat pl, akkor szép minőséget ad? A mostani lencsém közeli témákat tudja csak igazán élesre készíteni. Ha pl van egy szép fa 100 200 méterre egy dombtetőn pl, annak a fának már nagyon rossz lesz a felbontása vafy részletei. Puha lesz az egész. Nincs élesség. Szóval ez a lencse ebben jobban teljesítene?


2022. máj. 20. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt vannak róla tesztek:


[link]


[link]


[link]


Hogy élesebb-e, attól függ, hogy mihez képest és milyen rekeszen használod.

2022. máj. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy a 100400hoz képest. 400on,és lehetőleg minél nagyobb rekeszen
2022. máj. 21. 08:03
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezek a tesztek alapján nagyon komolynak tűnik.
2022. máj. 21. 08:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezek a nagy Canonok jók szoktak lenni. Ámde 300/2,8-asból háromféle van, és ha te a legrégebbit vennéd (no IS, pláne no II változat), akkor a linkelt értékelések közül csak KenRoki érvényes rá. Modern értékelés kevés régi lencsére van.

És akkor, csak a tisztázás kedvéért, a 400 mm-en adott képet hasonlítanád össze a 300-as fixen kapott képpel? Szerintem kisebb lesz, meg jobb. De lehet, hogy a 400-ast visszatekerve 300-ra a minőségi különbség egy része eltűnne, a maradékért meg vagy érdemes lenne cserélni, vagy elég drága opció lenne.

2022. máj. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

IS nem zavar, hogy nincs, mert IBIS van a vázban.


Amúgy egyszer fotóztam 300as 2.8al,brutális éles volt, de nem tudom, hogy az az első verzió volt e vajon.


Amúgy vajon ezzel a lencsével már lehet asztrofotózni mélyeget is?

2022. máj. 21. 16:29
 6/6 anonim ***** válasza:

"IS nem zavar, hogy nincs"

Ki beszélt az IS hasznáról? Ami egyébként létezik, csak itt nem került szóba. Te nem érted az olyan, nem túl bonyolult mondatokat, mint például azt, hogy ha IS nélküli változatot veszel, akkor az IS-es változatra vonatkozó tesztek nem tekinthetőek érvényesnek rá? Mivel 12 évvel későbbi az első IS-es változat, így optikai változtatás is történt.

2022. máj. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!