Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Eladtam a fényképező gépem, a...

Eladtam a fényképező gépem, a vevő 1 hónap után szólt hogy nem jo, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, a hibát átvételkor észlelhette volna, az egész érdekessége hogy nálam nem jött elő ez a dolog!

De a lényeg hogy hiába nézték át, most 1 hónappal később olyan hibával vásároltatná vissza velem a terméket, ami nem ált fenn az eladáskor.


Nem állítom hogy hazudik, mindössze rejtélyes hogy egy hozzáértő egy ilyen hibát ne vett volna észre..


Aztán 1 hónap múlva, hát de..


Ilyenkor mi a teendő?


2022. máj. 21. 19:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Semmi, sajnálod de nincs garancia rá ennyi
2022. máj. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
1 hónap után válaszra sem méltatnám.
2022. máj. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
68%
Amire kellett neki, elérte, most meg megunta. Attól függ, mennyi volt az ár, ha olcsó a javítás, esetleg a javítás árát ki lehet fizetni, de vissza vásárolni semmi képen. Egy szakértő bevonása sem lenne butaság.
2022. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
'Hasznalt termek, kiprobalta, garancia nincs, koszonom erdeklodeset, viszlat'
2022. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
13%

Mi az a hiba?

Jár neki a szavatosság.

A vásárlász követő első 6 hónapban neked kell bizonyítanod, hogy a hiba az eladáskor nem volt meg.


Sszavatosság bizonyítási kényszer erre keress rá, lesz csomó leírás.

2022. máj. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
36%
Nincsen semmi baj, nem kell vele foglalkozni, így járt. Húzd fel az álarcot, magyarázd el neki, hogy 2 hónap eltelt, vigyázzon rá jobban. Ha hagyod magad, aztán mindent kifizetsz, vissza veszel, hamar csődbe kerülsz. Gondold el amikor a tesák vesznek használt autót…
2022. máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
19%

A lepontozóknak ajánlanám olvasgatásra a Polgári Törvénykönyvet...

Nem valószínű, hogy a vevő ügyvédhez fordul és bíróságra megy, de bármi megtörténhez.

Főleg ha megtudjuk milyen gép, mi volt a hiba.

2022. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
2022. máj. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
65%

"Mi az a hiba?

Jár neki a szavatosság."


Kiscsillag, kevered a szezont a fazonnal. Vásároltál már boltban? Biztosan, mert egyből vágod a rizsát, ami arra vonatkozik, ha egy vállalkozás által forgalmazott termék vonatkozásában mi a fő szabály.

De.

A kérdező magánszemélyként értékesítette a holmiját.

Az egy hónap múlva kiderült hibák miatti pénz visszakövetelés egy jellemző kissebbségi csoportnál figyelhető meg leginkább. De náluk is csak amiatt, mert meg merik csinálni, ráijesztenek az emberre, és van amikor bejön, van amikor nem.

Gondolom a kérdezőnek is becsúszott a sportszelet, nem véletlenül írt ide.

Velem is fordult elő ilyesmi. Mondtam neki, hogy ha boltban veszi, nincs ilyen probléma. Én bolt vagyok? Nem. Állítottam az ellenkezőjét? Nem. Hallott tölem olyat, hogy visszaveszem ha valami baja lesz? Nem. Amúgy köteles lennék rá? Nem. Egyébként volt bármi baja mikor megvette? Nem. Akkor miről beszélünk? Ha én vettemm volna tőle, ő visszaadná az árát? -Hehe, láttam hogy egyből lecsap a magas labdára.- Persze tesó, én vissza, minden szó nélkül. Mondom neki, hogyne, itt balhézol egy olyan dolog miatt amihez semmi közöm, és pont te adnád vissza szó nélkül? Nem én gyártottam. Megvettem, használtam, jó volt, eladtam neked, jó volt, egy hónap műlva nem jó. Én vagyok a hibás érte? De akkoris vegyem vissza ... :)

2022. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%

Igen, a rühös jogászok valami ismeretlen embergyűlölettől vezérelve kitalálták, hogy a magánszemély eladó felelősséggel tartozik az eladott holmi hibája után (ami hibáról ő sem tudott és már a gyártó sem vállalna felelősséget) de a valós életben az van, hogy ne foglalkozz vele, 1 hónap alatt 100x is tönkretehette vagy egy eleve rosszat akar veled visszavetetni és akkor ott állsz pénz és gép nélkül.

Ne csodálkozz naívan, a világ gonosz, még sok szarba fogsz lépni.

2022. máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!