Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A mai modern MILC/DSLR fénykép...

A mai modern MILC/DSLR fényképezőgépekben egyáltalán nincsen digitális zoom?

Figyelt kérdés
Nem vagyok fotós, de gondolkozom mostanság hogy beszerezzek-e egy jobb gépet hobbira, de egyelőre csak ismerkedem velük, és tapogatózok. Megnéztem egy Canon EOS M6 Mark II gépet egy üzletben, és az lcd kijelzőjén volt egy nagyító ikon. Ha arra rámentem akkor bedobott egy 5x nagyítást, ha mégegyszer rányomtam akkor egy 10x nagytást. Ellenben ha fotóztam akkor a zoomb eltűnt. Azon gondolkoztam hogy az csak a fókusznak van hogy be tudd állítani teljesen élesre? 10x-es, és 5x-ös zoomban egyáltalán nem is lehet lementeni a megnagyított képet? Most függetlenül attól hogy elveszít sok megapixelt. Mert ugye a régi digitálig gépeken ha nagyítottál, akkor romlott a képminőség és a felbontás. Akkor csak is kizárólag az objektívvel érhetünk el optikai zoomot, digitális nincs? Tehát egy fix 50-es objektív mellett a digitális nagyítás nem lehetséges csak ha a nagyfeldontásúból kivágok számítógéppel utólag egy részt?

#Canon #fényképezőgép #zoom #nagyítás #Optikai digitális zoom #fotózás, hobbi
2022. máj. 23. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Amit te láttál az a fókuszhoz kell igen.

De van bennük digitális zoom. Csak elrejtve a menüben kapcsolhatod be-ki. A minőség természetesen romlani fog - nem is kicsit. Ha mindenképpen ilyent szeretnél, akkor érdemesebb utólag, számítógépen levágni a képet.

2022. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

A digitális zoom csak a sz@r cukrozása. Egy gép olyan felvontást tud amilyen ccd van benne, és akkora zoomot tud, amekkorát a rárakott optika tud.


A többi ugyanaz, amit utána otthon is meg tudsz csinálni photoshoppal vagy gimp-pel nyugodt körülmények közt. Annyi a feltétele, hogy valami nyers formátumban mentsd, ne jpg-ben.

2022. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
*felbontást
2022. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
A digitális zoom értelmetlen. Az utómunkánál simán cropolod aztán csá.
2022. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Így van, a digitális zoom olyan mintha a kész képet körbevágnád, szóval sok értelme nincs.
2022. máj. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Én pl hobby fotozok egy canon sx 740 40x optikai zoom tudó gépel illetve full hd videót részt szoktam használni.
2022. máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 NTBS ***** válasza:
43%
Nincs értelme, hogy legyen.
2022. máj. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

A Panasonic MILCeken van

képminőség megtartásával zoomolhatsz, azaz felinterpolálással; persze csak JPEG formátumban


Nyilván nem RAW-ban


ezt persze utómunkával is meg tudod csinálni de ez a funkció leveszi a válladról a munkát. Ha meg nem köll nem kapcsolod be. Még mielőtt valaki el kezdene vinnyogni....


Én pl nagyon nem használom

2022. máj. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

Ok, te vinnyogni szoktál...

Fontos infó volt a kérdés szempontjából.

2022. máj. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Meg lehetne oldani úgy, hogy a képminőség ne romoljon, csak értelme nem sok van. Arra ott vannak a bridge gépek.
2022. máj. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!