Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Használt prémium telefon,...

Használt prémium telefon, vagy kis méretű kamera?

Figyelt kérdés
Nem vagyok megelégedve a telefonom képeivel, minden másra tökéletes. Érdemes csak a kamera miatt venni egy használt jó állapotú prémium telefont? Konkrétan a Huawei P30 Pro-t nézem. Vagy érdemes inkább abból a pénzből egy kis méretű kamerára beruházni? Övtáskával mozgok mindenhova, abba beleférne.
2022. máj. 24. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kérdés mennyit szeretnél erre költeni és mi az amivel nem vagy elégedett.


P30 és a PRo is a maga nemében jó kamerás mobilok, de már öregszenek. Nem is tudom már 3 évesek? Nincs frissítés meg semmi. ÉS a HW is öregszik, akkut lehet cserélni.

EMUI -val nekem nem volt bajom.


Ha mondasz paramétereket tudok ötletelni ami jobb a tiédnél.

Vaktában egyik sem jó, de a paraméterek függvényben ez változhat.

Persze fontos az is mire kell. Van olyan kis sony gép ami lemos mindent a pályáról, csak hát az ára bajos :) Használtan régebbi verziók esetleg...


De én ha nincs különleges igényed csak szebb fotókat szeretnél, egy új középkategóriás mobilra beszélnélek rá. Persze ha ismerem a paramétereket.

Képminőségben lehet vesztes egy 30 Pro hoz képest de ez sem biztos már.

Viszont egy eszköz lesz és nem kerül 400k ba.

2022. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Mr.Q77 ***** válasza:

A másik kérdés milyen képeket csinálsz van valami tematika, mi a cél stb? Táj/épület/ember stb Tehát a fotózás maga a cél. mert ha a fotózás érdekel akkor érdemesebb fényképező gép felé menni hosszabb távon.


Ha csak ad hoc kellene akkor mobil. Saját példám anno vettem egy sport kamerát hogy majd azzal veszem fel a gyereket minden pózban víz alatt stb.

kb 1 perc felvételt ha csináltam 2 év alatt ... a telefon előnye hogy mindig kéznél van, ezt ne felejtsd el.

2022. máj. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Értem én, hogy övtáska, de én inkább fényképezőgépet vennék, méghozzá olyat, ami nem fér bele.

Pl:

[link]

Ami elfér egy övtáskában, nem jobb semmivel se a telefonok kamerájánál.

2022. máj. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3: Nana.

Sony RX100 nem olyan rossz :)

2022. máj. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jelenleg Pocophone f1. Max 100e forintot szánok upgrade-re. És hajlok a telefon felé, pont amiatt amit írtatok...mindig kéznél van.

Nézegettem összehasonlításokat középkategóriás telókkal vs p30 pro, de az én szememnek sokkal szebbek voltak a huawei képei... és az az 5x optikai zoom..

A compact kameráknál pedig úgy vettem észre, nagyon fakók a színek.

A célom pedig nem kimondottan az, hogy elmegyek és fotózok, viszont elég sok képet lövök és ezeket a képeket szeretném minél jobb minőségbe.

2022. máj. 25. 14:43
 6/14 anonim ***** válasza:

Poco az a legalsó Xiaomi széria, a kamerás képességeit mindig megnyirbálják.

Xiaomi ból a Mi széria ami jó kamerás szempontból.


optikai zoom az csak a top felső kategóriás gépeken van.

Középkategóriában nincs. HA csak a sima és a széles látót nem vesszük alapul, vagy hogy a nagy felbontású képből vágja ki a nagyítást és valójában nem nagyít.

HA rendes optikai zoom kell akkor DSLR fényképező gép vagy Sony RX100.

p30 pro is opció lehet ekkora összgeből bár nem tudom mennyiért mennek.


Ha engedsz az optikai zoom -ból akkor 130k ért a Samsung A52s a legjobb vétel. Persze ehhez el kell adni a Poco -t is hogy benne legyél a keretben.

Ez a telefon egy joker...


Optikai képstabilizátor, nem általános ebben a kategóriában:

[link]


Teszt:

[link]


Ha pedig fotózni akarsz akkor hiába fejlődtek sokat a telefonok, optikát és a fényérzékelő méretét nem lehet ellensúlyozni, és egy DSLR vár plusz objektív.

2022. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem p30 prom van. Egyáltalán nem vagyok a képekkel megelégedve. Személy szerint még a Samsung s22 ultra fotói sem jönnek be, pedig elvileg az valami csúcs dolog.
2022. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyes, nekem kb 2 napja frissített...
2022. máj. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az optikai zoom pedig kifejezetten rossz, teljesen szétesik a minőség.
2022. máj. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8: Kifelejtetted hogy te átáltál a huawei saját láncserére elhagyva ezzel az EMUI -t. Mert az megragadt android 10 -en. És nincs hozzá semmilyen ápdét.

Te is csak az új láncser hez kaptál update -t a rendszerhez nem.

Így neked hivatalosan nincs Google alkalmazásboltod sem. Az csak az eredeti rendszerhez járt. De ügyes próbálkozás volt a félrevezetéshez.

2019 marciusában bejelentett telefon. Több mint 3 éves már.

2022. máj. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!