Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Véletlenül levettem az obit...

Véletlenül levettem az obit és be volt kapcsolva a fényképezőgép, lehet vmi baja?

Figyelt kérdés

2022. júl. 26. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem!

Bár annyi ezresem lenne ahányszoer bekapcsolva cseréltem obit. Most ki tudnám fizetni a gázszámlámat!

2022. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Milyen géped van?
2022. júl. 26. 22:26
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Hivatalosan ki kellene kapcsolni, de nem hallottam még olyanról, akinek ebből problémája lett volna. Ezen kívül jó tanács, nézzen lefelé az objektív cserekor, így a váz belsejébe kisebb eséllyel tud por belehullani.
2022. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mojjo ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, szerintem én többször felejtettem el kikapcsolni a gépet obicserénél, mint amennyiszer nem. Az elmúlt kb 17 év alatt folyamatosan, sokféle vázzal.
2022. júl. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Volt Pentax rendszerem, utána Nikon rendszer volt sokáig, most Olympus van. Mindegyiknél tekergettem az obikat bekapcsolva, soha nem volt baj. A mérnök sem hülye aki megtervezi... nem tervezheti elromlósra, mert akkor minden gépet visszavinnének néhány héten belül. A váz és az obi kommunikációja nem óriási feszültségekkel vagy áramokkal történik. Sokszor csak annyi van, hogy két érintkező rövidre van zárva vagy nincs.
2022. júl. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A mérnök sem hülye aki megtervezi"

Akkor miért mondja a használati utasítás szerkesztőnek, hogy ki kell ehhez kapcsolni a gépet?

2022. júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Viszont a használati utasítás az ideális használati körülményekre hivatkozik. Ideális esetben az a biztos, ha kikapcsolod a gépet és úgy cserélsz objektívet. Többek között azért, mert kikapcsolt állapotban biztosan nem fog felnyílni a tükör (ha van) és a zárszerkezet, kikapcsolt állapotban az érzékelő kevésbé vonzza elektrosztatikusan a port, így az kevésbé fog koszolódni, stb.

Illetve mivel az objektív és váz közötti kommunikáció is elektronikus, a kettő közti érintkezőkben áram van, bekapcsolt állapotban levéve akár téves kapcsolat, hibás kommunikáció és egyéb zavarok is felléphetnének.


Viszont a terepen élesben használva a gépet, nem mindig fér bele az ideális körülmények szerinti használat. Ezt a mérnökök is pontosan tudják és igyekeznek tenni ellene, hogy minél kevesebb gondot okozzanak. Csak garantálni nem lehet, hogy sikerült is nekik. Pont ezért írják a használati útmutatóba, hogy ki kell kapcsolni, mert az a garantáltan hibátlanul működő körülmény. Ha úgy használod és gond van, akkor a gép a hibás. Ha úgy van gond, hogy nem a leírtak szerint használod, akkor ők védve vannak, hiszen megmondták, hogy ki kell kapcsolni, te vagy a hibás, hogy nem tetted.


Én tizen sok éve fotózok és rengeteg fotóst ismerek. Nem sokunknak szokása kikapcsolni a gépet egy objektív cseréhez. Sok esetben nincs is erre időnk munka közben. Még sosem hallottam olyanról, akinek gondja lett volna belőle, hogy nem tette. Viszont már elég sok más helyzetben találkoztam olyannal, hogy a szerviz arra hivatkozott, hogy valami azért nem hiba jelenség, mert a kézikönyv szerint annak nem lenne kötelező működnie. Akkor is, ha előtte működött és aztán egyszer csak mégsem.


Többek közt pl. egy vízállóként hirdetett gépnél nem garanciális probléma, hogy beázik, mert benne van a használati útmutatóban, hogy ne használd esőben, víz alatt...

2022. aug. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!