Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Vissza tudom szerezni valahogy...

Vissza tudom szerezni valahogy a pénzem?

Figyelt kérdés

Karácsonyi fotózásra mentünk a családdal. A fotózás 30 perces volt és ezért fizettünk 35 ezer forintot. Vagyis több mont 1000Ft/perc. A helyszínen ki is fizettük a fotóst és abban maradtunk, hogy majd átküldi a képeket válogatásra. A képek borzalmasak lettek. Elvileg 15 képet ígért retusálva, de alig tudtuk kiválasztani. Vagy a szemünk volt csukva, vagy valaki belemozdult. Már akkor láttuk, hogy a képek többsége hihetetlenül világos, a gyerekek feje olyan mint a hold. Megnyugtatott, hogy ez majd korrigálva lesz.

Aztán mikor átküldte a kész képeket jött a megdöbbenés. Valamot húzott a fényerőn, de a szemek alatt totálisan vörös volt mindenkinek, és nem az arcuk lett kevésbé világos, hanem az egész kép lett sötét.

Mikor szóltam, hogy ez kuka és kérem vissza a pénzt, akkor azt mondta hogy elvégezte a munkát, így a pénz nem jár vissza. Nekem viszont most van 15 rettenetes képem, amiért sokallom a befizetett összeget.


2022. nov. 11. 21:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az eredménye, hogy már ha jól tudom papír sem kell a fotózáshoz, meg már sokan "profinak" képzelik magukat, mert megtudják nyomni a gépen az "expo" gombot. Én is fotózgatok, de csak magamnak, rokonok kérdik, hogy miért nem foglalkozok vele komolyabban, meg, hogy pénzt is kereshetnék vele, én meg közlöm, hogy mert nem tudok úgy fotózni, ezek a képek sz.rok egy minőségi képhez képest.
2022. nov. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
25%
Esetleg említsd meg, hogy majd posztolsz képrészleteket, nevet, címet, telefonszámot... hogy kit ne keressenek fotó ügyben. Gondolom a saját oldaláról (ha van neki) azonnal törölné. Esetleg a Google-ön érdemes rákeresni, ott is lehet véleményt írni sok vállalkozáshoz, amit nem tud törölni. Ezt is megemlítve talán visszaadja a pénzt.
2022. nov. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
79%

"Esetleg említsd meg, hogy majd posztolsz képrészleteket, nevet, címet, telefonszámot... hogy kit ne keressenek fotó ügyben. "


Aztán a kérdezö nyakán lesz egy per hitelrontás miatt, és fizetheti a szokszázezres büntetéseket plusz perköltséget!

2022. nov. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
61%

Milyen hitelrontás? Rosszak a képek.



Hát igen kérdező, kültéren fotózok én is, stúdióba meg nem megyek, mert teljesen más, és nem tudom úgy kezelni a mesterséges fényeket. Úgy tűnik ő sem.

2022. nov. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 NTBS ***** válasza:
Sajnos nem.
2022. nov. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

14-es: ha rosszak a képek, akkor egyezkedhet az illetövel.

De a neten nem tehet közzé olyasmit, ami az illetönek üzletrontó - és a javasolt komment az. Ebben a jogi helyzetben - ilyen postot kitenni a netre - minden esetben hitelrontásnak számít, akár igaza van a kérdezönek, akár sem, márcsak azért is, mert ez csak a kérdezö magánvéleménye.

De tudom, ezt nem hiszed el, aztán amikor jön adott esetben egy per, mindenki meg van lepödve, hogy erre nem is gondolt, hogy van ilyen.

2022. nov. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Én javasoltam. Akkor szerintem nem az, ha minősítés nélkül tesz ki néhány képrészletet, vagy pl. úgy, hogy ezek a "kiváló" részletek az @x-fotóstúdióban készültek képekről származnak, látható ez és ez. Mint amikor kitesz valaki egy képet a felszolgált ételről, ami olyan, amilyen. Persze csak ha nem sikerül megegyezni.
2022. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
(készült)
2022. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Ebben igaza van. Miért ne tehetném ki mondjuk facebookra a családi fotóimat, amiért fizettem? Ha szépek lennének is kitenném. És akkor is megjelölném, hogy ki csinálta. Szoval ebben nincs semmi szerintem. És én nem minősítem, minősítik a képek saját magukat.
2022. nov. 12. 19:46
 20/30 anonim ***** válasza:
14 vagyok. Rendben 16,elhiszem, nem tudtam, hogy így van, hogy nem lehet egy vállalkozásra értékelést hagyni. Akkor a pizzázó beperelhetne, ha írnék egy értékelést fotóval, hogy mászott a kukac a salátán, amikor frissen kihozták az ételt?
2022. nov. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!