Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek a 7Artisans...

Mi a véleményetek a 7Artisans 55mm F1.4 markII nikon z bajonettes (APS-C szenzorral kompatibilis) objektívről?

Figyelt kérdés
Első gépem és a kitobi mellé gondoltam megvenni. Sajnos még egyáltalán nem értek a géphez sem, de portréhoz úgy érzem kevés a kitobi. Konyhanyelven szívesen fogadom a válaszokat.

2022. dec. 4. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom nincs, de ugye tudod, hogy ez egy teljesen manuális objektív?
2022. dec. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

Olyan jó hogy másnak meg úgy kell számolgatni meg kuporgatni a hobbijára úgy, hogy legalább technikailag ért a fotózáshoz, és szeretne fejlődni...


Más meg vesz egy Z szériás legmodernebb vázat "kitobival", nem ért a géphez (nem is akar? technikától várja a megoldást), de már kevés az objektív, kell a fényerős 55mm-es MANUÁLIS lencse...


Nem azzal van a baj hogy valaki megteheti, hanem a stílussal, pl. ami ebben a kérdésben is elhangzik...

2022. dec. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves #2válszoló. Igen tudom, hogy manuális. A másik válaszolónak a válaszom, hogy a gépet ajándékba kaptam. Nagyon szeretek fotózni. Eddig csak telefonnal. Azon vagyok, hogy megtanuljam az igazi fotózást. Azt a tanácsot kaptam, hogy a tanuláshoz kezdésnek egy fényerős objektív sem árt, azon tudnék gyakorolni jobban portré fotózáshoz. Viszont igen drágák a nem manuális fényerős objektívek. Ezért gondoltam erre a kompromisszumos megoldásra.
2022. dec. 5. 15:10
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 Értem, nem ítélkezem. De én azt mondom, ha már manuális akkor adapter + valami m42-es vagy ilyesmi hasonló régi üveg. Olcsóbb is, és akár jobb is.
2022. dec. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
3 hispan fotóblogján nézelődj, ha a manuális objektívek érdekelnek. Ha pedig portrézni szeretnél, az 55 mm nem lesz elég, inkább nézz valami 70 100 mm közti lencsét
2022. dec. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2: ez mindig a gazdagok sportja volt
2022. dec. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mojjo ***** válasza:
@5: aps-c, jó lesz az az 55mm.
2022. dec. 6. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igaz, erre nem figyeltem. Így már nem lesz olyan közel, hogy torzuljon a kép
2022. dec. 6. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a tippeket és segítséget.:)
2022. dec. 6. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!