Nikon d750 vagy D3?

Figyelt kérdés
Jeleneg egy D750-esem van, viszont kaptam a minap egy ajánlatot, hogy egyik ismerős adja el a D3-asát és kb ugyanazon az áron (lehet egy kicsit kersnék is rajta) én el tudnám adni. Szerintetetek érdemes lenne váltani? Nemtudom eldönteni. Félek hogy öreg modell, viszont másik feléről meg csúcsmodell volt. Mi a véleményetek?

2022. dec. 4. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes.
2022. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mojjo ***** válasza:
91%
D3-ról megérné D750-re váltani, fordítva viszont semmi értelme, visszalépés lenne szinte minden létező tekintetben. Max ha egyedül a sorozatsebesség számít, szó szerint semmi más, akkor lenne értelme.
2022. dec. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is afelé húztam, hogy maradni a 750 mellett, csak érdekelt, mit mondanak mások.
2022. dec. 5. 12:13
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

"másik feléről meg csúcsmodell volt"


És ez mit számít?


Vegyél egy D1-et töredék áron és tedd ki a vitrinbe, hogy elmondhasd, hogy van egy csúcsmodelled.

2022. dec. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem véletlenül vannak egy árban, maradjunk ennyiben.
2022. dec. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ramslee válasza:
44%

Sport = D3 ez nem is lehet kérdés!

Minden egyébre jó D750

2023. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mojjo ***** válasza:
58%
Miért lett kiemelve a kérdés?
2023. febr. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

A D3 2008-as modell, több mint 15 éves technikai szintet képvisel. Ennyi idősen az se biztos, hogy még javítja a márkaszerviz, ha bármi baja van. Általában 8-10 év után nem gyártanak hozzájuk alkatrészt, csak a szerencsén múlik, hogy az újabb modellekbe való alkatrészek még jók-e bele.

A D3 2x gyorsabb sorozatra képes másodpercenként, ami lehet előny, de nem feltétlenül szükséges mindenkinek. Viszont azt is jelenti, hogy 2x olyan könnyű amortizálni benne a zárat másodpercenként. Igaz, hogy 300 ezer körüli expóra tervezett zár van benne, ami akár 1 milliónál is lehet, hogy működni fog még, de garancia már biztosan nincs rá és amikor megveszed, fene tudja, hogy milyen állapotban van és mennyi idővel utána szorul majd zárcserére, vagy bármilyen javításra. A D3 robosztusabb, strapabíróbb, ezért sokan jobban ütik-vágják is “mert ez bírja”, kevésbé vigyáznak rá, ami azért a mechanikus szerkezetekre hatással lehet benne. Elvben időjárás álló a szigetelése, de a gyakorlatban 10+ év használat után egyáltalán nem biztos, hogy még ugyanolyan állapotban vannak a tömítései. Persze ha nem extrém körülmények között használod, akkor ez nem kockázat számodra - viszont akkor nincs is szükséged a D3-ra.


A D750 2014-es, kb. 6 évvel később jelent meg, mint a D3 és 2x akkora felbontása van benne az érzékelőnek, dinamika és más tulajdonságokban is esélyes, hogy fejlettebb azzal az 5 évvel a D3-nál.

2023. febr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Én a nagyobb méret és kb fél kilóval nehezebb váz miatt sem szívesen cipelném a D3-at. Volt már több hasonló gépem, vannak munkák, ahol nem zavaró, sőt nyilván olyan is, ahol kimondottan előnyös, de én a legtöbb hétköznapi helyzetben inkább zavarónak tartom a nagy és nehéz gépet, amiről nem lehet a markolatot leszedni. Nekem sokkal hasznosabbnak bizonyult, ha egy gép kicsi, könnyebb, kevésbé kelt feltűnést, ha az utcán fotózok és könnyebben belefér egy kisebb táskába is. Persze az se mindegy, hogy ralit, focit, természetet, esküvőt, épületeket, business portrékat, vagy mi mást fotózol, milyen munka közeg és egyéb szempontok alapján kell döntést hoznod.
2023. febr. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
Ne válts.
2023. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!