Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fotósok! Ti hogy adjátok át a...

Fotósok! Ti hogy adjátok át a nyers fotókat válogatásra?

Figyelt kérdés

(valószínűleg másik fő kategóriába jobban illene)


Szeretnék egy nagyon gyors és kis helyet foglaló megoldást, amivel a nagy adag nyers fotót el tudom küldeni, hogy kiválasszák a kedvenceket. Mivel nyers képet nem szeretnék átadni (válogatásra is ritkán küldök), valami nagyon nagyon buta verzió lenne a legjobb, ami éppen csak arra jó, amire küldöm.


Szóval a kérdés, hogy a rengeteg raw fotót hogy a legcélszerűbb elküldeni, hogy exportáljam és min küldjem át? Nem vagyok egy technikai zseni, de igyekszem tanulni :)



2023. máj. 6. 11:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
neten keresztül átküldeni, van erre pár lehetőség (pCloud és más tárhelyek).
2023. máj. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És hogy exportáljam ki pl a lightroomból nagyon gyorsan, hogy nagyon kis fájlokat kapjak? Vagy erre van jobb megoldás is? Olvastam, hogy lehet katalógust csinálni és azt elküldeni
2023. máj. 6. 12:00
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Lightroom exportáláskor be lehet állítani, hogy méretezze át a képet (mondjuk hosszabbik oldal 1500pixel) ugy viszonylag kis méretű fájlok fognak keletkezni, ergo könnyen lehet feltölteni bármilyen online tárhelyre.
2023. máj. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
úgy tudom, vannak olyan képnézegetők, képszerkesztők, melyekkel csoportosan lehet a képeket kisebbre konvertálni. Majd aki jobban ért hozzá, megírja, milyen program a legjobb erre.
2023. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Ha csak nyers képek válogatásáról van szó, küldd a jpg-ket, hiszen úgyis raw+jpg-t mentesz, nem igaz?
2023. máj. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"úgy tudom, vannak olyan képnézegetők, képszerkesztők, melyekkel csoportosan lehet a képeket kisebbre konvertálni. Majd aki jobban ért hozzá, megírja, milyen program a legjobb erre."

Szerintem a legegyszerűbb és leggyorsabb az Irfanview.


"küldd a jpg-ket"

Ha a teljes nagyságú jpg-t megkapja, nem is fog fizetni, az tuti.

2023. máj. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
Nem azt írtam, hogy a teljes nagyságot küldje, miért kell mindent külön szájba rágni... De ha van jpg, akkor 100x egyszerűbb mindent nyélbe ütni.
2023. máj. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem válogatok, megszerkesztem az összes, technikailag jó képet amit csináltam, és azokat átadom, ők pedig majd kiválasztják, hogy melyiket töltik fel instagramra vagy Facebookra.
2023. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Mojjo ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva, sehogy. Soha nem kapta meg ügyfél a nyers fotókat, a koncepciót is abszurdnak tartom. Egy ügyfél azzal, hogy téged választ, egyben a te kezedbe rakja a válogatás és kidolgozás részét is a bulinak.
2023. máj. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
én úgy vagyok vele, ha hozzádob egy nullát, akkor megkapja bármelyik nyerset :D
2023. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!