Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik teleobjektív ad pontosa...

Melyik teleobjektív ad pontosabb képet?

Figyelt kérdés

Sigma 150-600mm f/5-6.3

Vagy

Canon 400mm f5,6 (prime)


Valami 24 megapixeles alsó középkategóriás crop szenzoros vázzal, vadfotó/madárfotó a cél. A Sigma plusz 200mm-e (vagyis plusz 300 crop szenzorral) elég, hogy részletgazdagabb képeket csináljon mondjuk egy madárról, mint a rövidebb, de kicsit minőségibb prime?



2023. máj. 21. 01:12
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Egyértelműen a Canon.
2023. máj. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát azzal együtt is, hogy rövidebb? Azaz ha mondjuk pontosan ugyanabból a távolságból pontosan ugyanazt a dolgot fényképezem le, és mondjuk akkorára vágom a a kép tárgyát, hogy pont annyira töltse ki a képet, mint a sigma (ergo kb másfélszeres vágás), akkor is élesebb lehet?
2023. máj. 21. 01:26
 3/8 A kérdező kommentje:
Remélem érthetően fogalmaztam, amit szeretnék, tehát ha akkorára vágom a Canon 400 mm-es képét, mint a Sigma 600mm-ese, mert a végeredmény szempontjából ugye ez a lényeg.
2023. máj. 21. 01:28
 4/8 Mojjo ***** válasza:
A Sigmából kétféle verzió is létezik. Mindenesetre a net tele van tesztekkel, tesztképekkel. Mielőtt kiadsz annyi pénzt, amibe ezek kerülnek, érdemes megejteni egy keresést és a saját szemeddel alaposan végignézni a tesztképeket. Ha ez megvan, akkor pontosabb - és ami fontos, a te szemedhez igazított - választ fogsz kapni, mint amit mi 1-2 mondatban ide tudunk írni.
2023. máj. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Sigma 600 mm-en tud elvileg f/6.3-at, de nem lesz olyan éles, mint f/8-on.

A Canon fix már állítólag f/5.6-on is éles, cserébe viszont nincs stabilizátor.

A zoom hiánya is baj lehet, mert ha felbukkan közel egy nagyobb állat, akkor csak a feje fog beleférni a képbe.

2023. máj. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk a Sigma minimál fókusztávja is alig van közelebb sajna.

Azt mondjuk elfelejtettem írni, hogy videó is érdekel. Azt meg ugye nem annyira lehet csak úgy kroppolni, illetve erről videót sem nagyon láttam. Próbálta sok összehasonlító videót nézni, de elég szubjektív, másk örülmények közt képeket rakosgatnak egymás mellé, ami eleve fura.

2023. máj. 23. 22:38
 7/8 Mojjo ***** válasza:

150-600 sports vagy 150-600 contemporary?

A sports verziónak olyannyira közeli a minimális fókusztávja, hogy 1:3 körüli makroleképzést tud...

2023. máj. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Contemporary.

Igazából mivel tökugyanaz az ár, és el lehet passzolni is annyiért, amennyiért vettem, a videózásra való igény miatt (amit ugye vágni nemigen lehet, lossless módon legalábbis semmiképp), és a stabilizátor hiánya miatt, ami szintén problémás lehet a videózásban) a sigmát választottam, akkor is, ha esetleg kicsit gyengébb képet ad, mint a prime canon vágva. Aztán max ha nem tetszeik, elpasszolom, és kipróbálom a canont.

2023. máj. 24. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!