Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » EF-M átalakító mennyire jó?

EF-M átalakító mennyire jó?

Figyelt kérdés
Egy ideje nyúzok egy teleobit egy Canon vázzal, és lehet, hogy MILC-re térnék majd át. Akkor ugye kell konverter. Veszítenék azzal a képminőségből, fókuszsebességből? Meike, Fotga is jók lehetnek, vagy csak a Canon sajátja? Azért hatalmas az árkülönbség.
2023. máj. 26. 00:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Inkább RF-re válts.

Az EF-M egy zsákutca.

2023. máj. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olcsóbb vagy drágább? Aki vette egyiket, az ugyan nem veszi a másikat, ha meg van vele elégedve. Tesztoldalt meg, ha nem találtál, talán más se talált. Szerintem ne rontsd itt a hiteledet egy ilyen pimf tétel feletti garasoskodással.

Általában a gyári többnyire jobb, mint az utángyártás. De mivel ebben az adapterben nincsen lencse, hát az olcsó is éppen tökélyes lehet, elvégre csak esztergályosi munka, meg az érintkezők valami normális, nem gumiból, hanem fémből való kiképzése.

Az eddigi tapasztalatok adapterezésnél mindig konkrét objektívről szóltak, hogy azzal működik, amazzal meg nem annyira jól működik... lehet, hogy gyári Canon EF objektívvel és gyári Canon adapterrel mindegyik objektív jól működik. Én is ki tudok próbálni egyféle M-es géphez kettőt-tizenkettőt az EF objektívekből. Az mérvadó lesz egy másik M-es gépre és a tizenharmadik objektívre?


"Az EF-M egy zsákutca"

Én például tartalék váznak használom, némi kezelési kompromisszummal igen pici méretben és kis tömegben, nem olyan nagy pénzért.

2023. máj. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát egy biztos. :) Az eredeti M-el, tehát a kb 11 évessel egy Canon EF 100-300 objektív (ez jó régi darab) a 3 méterre levő tárgytól a 12 méterre levő tárgyig kb másfél másodpercig tekert. Ez kiábrándító. Természetesen a félprofi 5D IV-el az élesreállítás ennyi volt: zm.

Így most már emlékszem, is, erről régen olvastam, vagy tapasztaltam már valami másikkal, tehát ez általános lehet, ez a lassúság. Persze, azóta lett vagy nyolc modernebb változat, meg lehet, hogy a firmware is jobb lett.

2023. máj. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!