Melyik érné meg jobban?

Figyelt kérdés

Panasonic Lumix DMC-GX80 vagy egy Sony a6000-es?

Mellesleg használtan szeretnék vásárolni, a 30ezer expo van a sonyban. Az nagyon rossznak számít? Kb mennyit bír még utána?



2023. máj. 28. 00:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlítsd össze a paramétereket, és vesd össze azzal, hogy te pontosan mire akarod használni - azt mi nem fogjuk tudni helyetted.

A Pana például 4K videót tud, a Sony meg csak fullHD-t, viszont a Sony szenzora APS-C, a Panáé meg feleakkora, mikro-négyharmados; a Sonynak jobb az autófókusza; A Sony vázban nincs stabi, a Panában viszont van... és így tovább.

2023. máj. 28. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Leginkább portrék, illetve természetfotók készülnének az eszközzel.
2023. máj. 28. 08:47
 3/18 anonim ***** válasza:

"Leginkább portrék, illetve természetfotók készülnének az eszközzel."

Oké, akkor a videó felbontása máris nem fontos. Akkor inkább talán a Sony lesz neked a jó, a nagyobb szenzor, jobb autófókusz, picit kisebb és könnyebb váz, nagyobb felbontás, nagyobb színmélység, dinamikatartomány, ISO tartomány és a jóval kényelmesebb markolat miatt.

(Habár a súlynál érdemes beleszámolni az obit is: a Panához a kisebb szenzor miatt kisebb és könnyebb obik járnak, mint a Sonyhoz.)

Nézegess ilyen összehasonlításokat:

[link]

(Megjegyzés: a GX85 ugyanaz, mint a GX80, csak az amerikai piacon)

Nekem mellesleg a Pana GX80 (85) van, de én videózásra használom, és oda kell nekem a 4K.

2023. máj. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azóta már rengeteg videót, és véleményt néztem több nyelven is, és számomra egyre szimpatikusabb a gx80. Mellesleg olcsóbban is hozzá lehet jutni, ami által azt a spórolt összeget objektívre is lehet fordítani. Neked milyen tapasztalataid vannak ezzel az eszközzel?
2023. máj. 28. 18:09
 5/18 A kérdező kommentje:
Videózás közben jól lehet vele fókuszálni?
2023. máj. 28. 18:45
 6/18 anonim ***** válasza:

"Neked milyen tapasztalataid vannak ezzel az eszközzel?"


Nekem abszolút jók a tapasztalataim. Hihetetlen sok funkciót kínál az árához és a méretéhez képest, nagymértékben az igényeidhez tudod állítgatni, még a gombok funkcióit is. A Panák követő fókusza legendásan rossz a Sony hoz képest, ilyenre nem is használtam (mármint mozgó tárgy fókuszban tartása); manuális fókuszt húztam mindig a videókban, a focus peaking funkció segítségével, illetve az egygombos, hátsó gombos egyszeri automatikus fókuszálást állítottam be. A 4K videói nagyon szépek; a kettős stabilizáció (váz + obi) jó, de azért egy gimballt nem helyettesít, ha mozogsz a kamerával - de ez fotózáskor neked nem lesz érdekes.

Vannak használtan pl a Marketplacen ilyen modellek, nagyon jó áron tudod őket megszerezni. És nagyon kellemesen kicsi, ha például forgatáson számít, hogy ne triggereld a népeket egy profinak látszó technikával, akkor ezzel tök feltűnésmentesen tudsz forgatni. A kicsi pancake obijával (én azt kaptam hozzá kitben) egy kabátzsebben elfér az egész, és felületes szemlélőnek csak egy amatőr kompakt gépnek látszik.

Kisebb hátránya videózáskor, h külső hangbemenet nincs rajta, ezért ha külső mikrofonnal dolgozol, akkor külön kell hangfelvevő cucc. De ez megint nem számít fotózáskor.

2023. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ha szabad kérdeznem te milyen videók készítéséhez használod?

(Egyébként nagyon köszönöm, az őszinte és minőségi információ áradatot amit tőled kapok.)

2023. máj. 28. 20:05
 8/18 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen. ❤️

Rövidfilmeket, kisjátékfilmeket forgatok. Habár a kimenet fullHD, a 4K nekem főleg azért kell, h utólag még tudjak vágni belőle, kreatívan komponálni, utólag zoomolni, utólagos kameramozgásokat csinálni.

Igazából szerintem te mindkét géppel elégedett leszel, nem igazán nyúlsz mellé egyikkel sem.

2023. máj. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Milyen objektíveket ajánlanál? 2 szeretnék vásárolni, egy fixet és egy zoomot. Ttartisan 50mm f/1.2 - keltette fel a figyelmemet, viszont zoomból nem tudom, hogy milyen lenne ideális. A sony alternatívákat még nem vizsgáltam meg.
2023. máj. 29. 02:09
 10/18 anonim ***** válasza:
Mikro-négyharmados (mft) obikból teljesen jó kis Olympus zoom obikat lehet kapni nagyon olcsón, használtan, akár ilyen tizenezrekért. Nincsen bennük stabi, de mivel a GX80 vázában van szenzorstabi, ezért teljesen érdemes gondolkodni ezekben, ha szerény a költségvetésed.
2023. máj. 29. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!