Az 1993-ban mennyire volt nehezen elérhető egy szegény fiatal számára a videokamera/mikrofon/vágóprogram/számítógép, meg egy saját videós vállalkozás alapítása?

Figyelt kérdés

ma már ugye könnyebb, ott az okosteló, laptop, meg elolvashatod a neten hogy kell vágni, forgatni, tudsz tájékozódni.


de 1993 környékén egy kifejezetten szegény család gyermekeként mennyire volt nehéz megvásárolni ezeket a cuccokat?


nem volt még internetpenetráció, nem volt a háztartásokban számítógép, nem volt mobil, nem volt youtube, nem volt semmi olyasmi, ami ma könnyen elérhető.


mennyire volt nehéz, ha mondjuk vki kitalálta szegényebb fiatalként, hogy 16-18 évesen alapít egy saját céget, ami videóklipek gyártására specializálódik, és magyar együttesek, énekesek számára rendez meg videóklipeket? ez mennyire volt reális?


csak olyanok válaszát várom, akik akkoriban voltak fiatalok, és értik miről beszélek.


2023. jún. 8. 02:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%

Kicsit át kellene nézned a számítástechnika fejlődését. Az első PC-met 1996-ban raktam őssze, egy 486 DX4-100-as procival. Akkor az egy teljes évi spórolt fizetésem ráment, és cirka 200 ezer forint volt, és akkor kerestem 20 majd ősztől 40 ezret.

Örültem mikor tudtam venni bele egy hangkártyát és volt zene a játékok alatt,mp3 meg még sehol max wav az 1,7 gigás winyóra nemsokmindent lehetett feltenni. Videonézésre meg nem is gondoltunk rajta. Ilyen,hogy videóvágás max stúdióban VHS kazettán lehetett.

Számítógép akkor kuriózum volt, és csak akkor terjedt el jobban, mikor beindult a sulinet program.

2023. jún. 8. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Ja és akkor még a szüleimmel laktam, és a közösbe adtam 5 ezret, és szinte semmire nem költöttem csak a géphez vettem az alkatrészeket.

Szóval szegény fiatalnak 3 évvel korábban méginkább felejtős lehetett,mert a PC-akkor ehhez még igencsak gyenge volt.

2023. jún. 8. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 Salx Narval ***** válasza:
100%
Esélytelen volt, még egy jobb fizetéssel rendelkezőnek sem ment volna.
2023. jún. 8. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

'93-ban nem internetezésre használták a számítógépet. Nem is volt a háztartásokban, csak egyes munkahelyeken. Akinek volt, az sem internet miatt volt, a számítástechnika adta előnyöket használta ki.

Majd megjelent a tárcsázós net, de ez nagyon drága volt percekben és megabájtokba számlázták. Szegény fiatalok még vezetékes telefonnal se nagyon találkoztak, nemhogy számítógéppel.

A hétköznapi emberek a kilencvenes évek végén internetes kávézókba kezdte használni az internetet, majd nagyon hamar bekerült a háztartásokba.

2023. jún. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 Salx Narval ***** válasza:
91%
Az ilyen jellegű vállalkozások kimerültek abban, hogy VHS-re felvettek esküvőket, keresztelőket, egyéb rendezvényeket, előadásokat. Egy jobb kamera tudott néhány effektet, az unalmas részeket kihagyták és néha zenei aláfestés is volt, kb ennyi. Ezeket sem a szegényebb 16-18 fiatalok csinálták, hiszen egy valamire való VHS kamera is nagyon drága volt.
2023. jún. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Volt számítógépünk, de vágóprogrammal jó ideig nem találkoztam.

A videóklipeket jellemzően nem digitális formában állították elő. Szóval abszurd az elképzelés.

2023. jún. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen kezdjük ott hogy nem digitális kamerák voltak. Kazettás vagy komolyabb filmes kamerák voltak, amiknek az anyagait analóg módon vágták, a digitális effekteket is úgy nyomták rá. (Pl híradó főcím 3D effektekkel)
2023. jún. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen el vagy tájolva. 1993-ban gyakorlatilag nem volt (legalábbis otthoni környezetben) digitális videó, esetleg munkaállomásokon, ott is csak nagyon kis felbontáson, tehát gyakorlatilag két külön témáról beszélünk, (analóg) videózásról, és számítógépekről. Mondanom sem kell, hogy mindkettő nagyon drága hobbi volt a legalapabb szinten is. Videót otthon nem vágtak, legalábbis úgy, ahogyan te gondolod, de másolgatással sem nagyon. Minden elektronikai cucc drága volt, egy átlagos tévé is több havi fizetésbe került. Tehát a videomagnó sem volt túl gyakori, a videokamera (ami annak többszörösébe került) még kevésbé. Internetről még nem nagyon hallottak akkor, én sem, nem is volt ilyen kereskedelmi szolgáltatás, nem is nagyon lett volna mit olvasni, legalábbis magyarul. Otthon jellemzően játszani használták a gépet, ami gyakran még a Windows-t (3.0) sem vitte el, úgyhogy DOS futott, amúgy is erre írtak minden játékot. De nem nagyon volt grafikus kártya sem (természetesen integrált sem), úgyhogy nem lehetett nagy élmény. Legalábbis PC-n, mert volt még Amiga, és az annál sokkal gyengébb, viszont jóval olcsóbb 8 bites gépek, amiket gyakran tévéképernyőn használtak, mert egyrészt monitort nem mind támogatott, másrészt (talán már említettem) az is rohadt drága volt.
2023. jún. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Hogy működött a vezetékes telefon?Az áramot kapta a vezetékről?Vagy az internetet is onnan kapta?
2023. jún. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

#8 vagyok, annyit helyesbítek, hogy volt videokártya, de 2D/3D nélkül.

#9 igen/igen (pár évvel később, drága modemen keresztül)

2023. jún. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!