Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Holdfotózás és szuper makró,...

Skelton kérdése:

Holdfotózás és szuper makró, tájképek. Ilyesmire keresnék fényképezőgépet. Ki mit tudna ezekre ajánlani?

Figyelt kérdés
Végre elszántam magam, hogy nyári munkából szert teszek egy jó kis masinára. Gondolkozok, de magam nem tudok dönteni. Lassan 2 éve fotózok hobbi szinten. Egy egyszerű telefonnal kezdtem 1.3 megapixellel, majd Fuji AV100 és Samsung ES28-am is volt e idő alatt. Egyik barátom Fuji s2500 HD gépét is sokat próbálgattam több mosoly fakasztó sikerrel. Olyasmiben gondolkozom, mely elég nagy mértékben manuális, közeli és távoli képek fotózására is alkalmas. Spec témáim a vízcseppek és a felhők, néha a Hold. Ártartomány 40E és 70E közé lőném, fölé nem nagyon szeretnék menni, mert nem hiszem, hogy annyi összejönne. Gondolkoztam Canon SX130 és a Fuji s2500 HD-ben is, mert egy másik kérdésben egy fotóriporter ezeket ajánlotta. Egy -két ajánlatot és vele együtt a gépről való véleményt elfogadnék és örülnék neki. Egy kis segítség, hogy miként haladok a fotózás terén bemutatnám a blogomat is, sok képem fent van rajta: [link] . Lassan 3 hónapja nem fotóztam, lehet most többre is lennék képes. :)

2012. jún. 3. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem akarsz beruházni tükrös rendszerbe? Sok jó, előre megtervezett képed van, igényes vagy az utómunkában, ki tudnád használni a full manuál adta lehetőségeket és a RAW formátumot. Persze ez mondjuk 200 ezer körül van, de ha más nem, hosszú távú tervnek nem rossz.


Ha maradsz az olcsóbb gépnél, akkor az a két vonal adott, amit te is említettél. Alapvetően azt kell eldöntened, el akarod-e cserélni az optikai képminőség egy részét a nagyon távoli képekért. A Canon SX130/SX150 vonal objektíve kicsit rövidebb, kevésbé hozza közel a távoli dolgokat, de a profilod alapján teljesen jó lenne neked. A Fuji kicsit hosszabb, de a vázat is nehezebben "rakod zsebre" és talán picit gyengébb az optikája. Viszont tipikusan holdhoz inkább erre lesz szükséged.


Valahol próbáld ezeket kézbe venni, ez sem mindegy, melyiknek kényelmes a fogása.


A blogodat viszont kicsit megreformálhatnád: zavaró, hogy minden bejegyzésnél le kell görgetni a címlapképről, az oldalsávok szövege nehezen olvasható, és nincs elérhetőséged fent, pedig érdemes lenne. Plusz vízjelnek csak akkor add a művészneved, ha arra rákeresve lehet hozzád kontaktot találni, vagy legalább az EXIF-ben benne van az elérhetőséged. Így a felület színvonala nagyon el van maradva a képek színvonalától.


By the way: hány éves vagy? Minek tanulsz?

2012. jún. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Holdfotózás és szuper makró, tájképek"

Az első kettő egyértelműen, de még a harmadik is belefér a manuális kategóriába. Az első kettő viszont ordít a dslr + m42 fusizás után :)

Ha a mostani tapasztalataimmal a te cipődben lennék, szereznék egy vázat. Makróhoz m42-es vonalon párezer Ft-ból el lehet indulni és csodákat lehet fotózni. Ja, makróhoz vaku nem árt :)

A holdfotózást meg lehet egy kompakt teléjével csinálni akár egy életen át is, csak minek? Távcsővel, direktfókuszban is már jóval izgalmasabb.

2012. jún. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!