Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha a fényképező min.2 cm-es...

Ha a fényképező min.2 cm-es közelpontról tud fotózni macro módban, akkor egy +8 vagy +10-es előtétlencse mennyit segít erre rá? Lehet tudni mekkora nagyítás lesz elérhető?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
2 centiről hová akarsz még közelíteni? Ekkora előtétet ne makróban, hanem közepes tele állásban próbálj elé, és akkor nem is kell a téma pofájába tolni a gépet.
2013. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
"téma pofájába tolni a gépet" van szöveg :) okés megfogadom, az valóban előny
2013. máj. 30. 21:12
 3/4 BURESZ_13 válasza:
annyit mindenképp tudni kell, hogy nem tudom milyen gépről van szó, de az enyémnek 1 cm-es a közelpontja, de én csak macro lencsével használom, mert ha "szupermacro" módban használom, akkor túlságosan nagy a látószöge
2015. febr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már nem aktuális, vettem egy +10-eset, de nekem nagy volt a torzítása, ezért eladtam.
2015. febr. 4. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!