Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hány kattintás az élettartama...

Djubika kérdése:

Hány kattintás az élettartama egy nikon D3200 DSLR gépnek? .

Figyelt kérdés
azt szeretném tudni hogy hány fotot lehet vele készíteni azt olvastam ,hogy a rekeszzár vagy valami ilyesmi egy bizonyos idő / fényképszám után tönkremegy

2013. dec. 7. 05:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Túl van ragozva ez a zár élettartam dolog a DSLR-eknél szerintem. Ez mechanikus dolog a gépben, így egyértelmű, hogy előbb-utóbb elhasználódik, de szinte megtippelhetetlen, hogy mikor.

Egy kompakt gép megvételénél például szinte sosem merül fel, hogy hány ezer bekapcsolást bír ki a műanyag lencsemozgató tubus.


A gyártók néha - utóbbi időben egyre gyakrabban - megadnak tesztelt zár élettartamot, de ez semmit sem jelent. Tönkremehet 500 kattintás után is, de előfordul, hogy több százezer után is dolgozik.


A Nikon D3200-nál 100 ezer kattintás ez a szám, de ha meghal 35 ezernél, ez akkor sem jelent gyári garanciát. Mint ahogy az is lehetséges (ahogy mondtam), hogy 250 ezerig is vígan elkattog.

2013. dec. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gergoap ***** válasza:
Hobbifotósként szerintem ne aggódj ezen! Gondolom nem 10-15 évig akarod használni a gépet.
2013. dec. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs hivatalos állásfoglalás, szokás a belépő dSLR-ekre ráfogni, hogy 100-150 ezret mennek, a gyakorlat ezzel szemben azt mutatja, hogy rapszodikus, hogy mikor áll meg egy-egy zárszerkezet (aminek amúgy a rekeszhez semmi köze, az az objektívben van), eleve ennek az elhasználódása jóval túlmutat azon, hogy mennyit kattintasz vele, függ a körülményektől, a használat sűrűségétől stb...
2013. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

SZerintem is felesleges ezzel foglalkozni. Nem hiszem, hogy ki fogod használni a teljes élettartamát.

A múltkor láttam egy profi fotóst a neten, aki egy millió expó fölött tartott a gépével.

2013. dec. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
@4:Azért az erősen kamu szagú, meg amúgy sem reális egy belépő játékot egy valóban professzionális géphez hasonlítani.
2013. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 év alatt raktam bele 51770 körüli expót, ha elmegy még ennyit legalább már nem rossz.
2018. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem 43.220 fotót bírt ki a Nikon D80 as gépem.
2019. febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A majdnem 9 éves gépem, most tart 130 ezernél
febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!