Canon 600D vagy Nikon D5100?

Figyelt kérdés

E között a két váz között vacillálok, segítség kéne! Árban, és lényegében tudásban is nagyon hasonlóak-legalábbis, ami a száraz adatokat illeti. Kinek milyen tapasztalata van egyikkel-másikkal? Szerintetek melyik nagy márkához kötelezzem el magam, és miért? Miben jobb az egyik, miben a másik?


A segítséget előre is köszi!!



2014. jan. 22. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Abban, hogy miben lesz jobb vagy rosszabb, vagy drágább, az tőled függ. Mit akarsz fotózni?
2014. jan. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Canon-nak élethűbbek a színei, STM objektívvel rendesen bírsz videózni, stb.
2014. jan. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első sorban portréra kell, esetleg később eseményfotóra!
2014. jan. 23. 11:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Kevés ember van szerintem, aki két márkát használ egyszerre. Úgyis azt fogja ajánlani az illető, amit ő használ.

Az meg, hogy melyik mellett kötelezd el magad, teljesen a te döntésed. Menj el egy üzletbe, fogd meg, próbáld ki, aztán meglátod, melyik tetszik jobban. Szerintem óriási különbségek nincsenek.

Nekem a Canon jön be, mások a Nikonra esküsznek.

Ezenkívül tényleg nem ártana tudni, mire akarod használni.

2014. jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs, közben írtál választ a kérdésre.

Portréhoz első körben elég egy 50mm-s fix obi, ami a lehető legolcsóbb beruházás. Crop-os gépen tökéletes portrékhoz. Esetleg később egy vaku.

Ha nincs sok pénzed, 50mm 1.8, ha tudsz rá többet szánni, akkor érdemes rögtön az 50mm 1.4-et venni.

2014. jan. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BazsiBácsi ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy melyik márkához kötelezed el magad, mindegyiknek megvan a maga előnye, és hátránya.


Használtan objektívet talán Canonhoz többet találsz, mivel gyakorlatilag a régi filmes EOS vázakon lévő objektívet is rá tudod tekerni (az EF rámegy az EF-S-re, fordítva nem igaz!). Nikonnál viszont a régi vázaknál nem az objektívbe volt az autófókusz motorja, hanem magában a vázban, így ha elméletileg rá is tudnád tekerni, AF-ed nem lesz. M42 átalakítót mindkettőhöz kapsz (a tévhitekkel ellentétben).


Újonnan a "közös gyártó" (Sigma, Tamron, stb stb) azonos objektívei közel azonos áron vannak, a gyáriakról nem tudok nyilatkozni.


Nekem Canonom van, így ahhoz tudok objektívet ajánlani:


-Mindeképpen 18-55 IS kitobival vedd, ha nem is sokszor, de hasznát tudod venni.

-Szinte kötelező darab egy fix 50mm/F1.8 objektív, 30e forint környékén megkapod újonnan. Ha több pénzed van, akkor 50mm/F1.4, az olyan 90e forint.

-Ha szép elmosódott hátteret készítő portréobjektívet szeretnél, ruházz be egy 135/F2.8 M42 objektívre, és egy bajonett átalakítóra. Nem lesz autófókuszod, de kis gyakorlással nagyon jó képeket fogsz csinálni. Ha kíváncsi vagy miket lehet vele, írt be Google képkeresőbe, hogy "Bokeh monster" (így becézik a 135/F2.8 M42 obikat).

-Én javasolni tudok még Neked egy Helios 44-x 58mm/F2 M42 objektívet. Nagyon olcsón hozzájutsz (3-4e forint), átalakítóval használhatod manuálisan, nagyon szép képeket lehet vele csinálni, és portréképekhez is jó, mivel szépen mossa a hátteret is F2-n. Nekem van egy, és nagyon szerethető kis objektív :)


Az M42-es objektíveket Nikonhoz is megveheted, megfelelő átalakítóval azon is működni fognak. Hogy melyiket vedd meg? Nehéz kérdés. Én D3200-at szerettem volna venni (bele voltam bololdulva, és mindenképp bordóban szerettem volna venni), sajnos közbejött néhány nem várt esemény, és anyagilag nem tehettem meg. Elkezdtem használtan néznelődni, eldöntöttem, hogy veszek egy Canon 20D-t, mert olcsón hozzájut az ember (35e forint környéke), és hiába régi, de jó kis váz (időjárás álló magnézium ház, kicsit nagyobb, mint a D3200, így nagy kezem végett kényelmesebb a fogása, stb), és végül sikerült jó áron egy 30D-t szerezni (gyakorlatilag szoftveresen felhúzott, növelt LCD kijelzős 20D).

2014. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a D5100 mellett döntöttem annak idején, de természetesen a 600D sem fog csalódást okozni. Mindkettő jó váz, bőven kiszolgálja az igényeket.
2014. jan. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!