Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A fényképező gépről a pc-re...

A fényképező gépről a pc-re töltött képeket, ha elforgatom vízszintesből függőlegesbe nem teljesen sikeres, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van a fényképezőgép. Áttöltöm a képeket a pc-re. A Windows képmegjelenítővel megnyitom, átforgatom azokat a képeket függőlegesre, amiket nem vízszintesen, hanem függőlegesen kell nézni. (Ugye érthető voltam eddig?) Ha ezután rákattintok egy képre, amit függőlegesre állítottam az függőleges is marad, ha megnyitom. Viszont, ha nem nyitom meg, csak miniatűr nézetben nézem az előzőleg átfordított képek vízszintesen látszódnak. Ha feltöltöm a netre a kép szintén vízszintes marad és csak rákattintva a kép megnyitásakor lesz függőleges. Mit tegyek, hogy megoldódjon a probléma? Nem csak hobbiból fotózok, ezért bosszantó a dolog. Új fényképezőgépem van, az újnál áll fent ez a hiba, más fényképezőgépeknél nincs ez a probléma. Nem tudom lecserélni a fényképezőgépem, talán megoldható valahogy egyszerűen ez a dolog.

2014. máj. 27. 23:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is a Windows képmegjelenítőről szokj át egy rendes képnézegető programra. Pl ez, ingyenes és mindent megcsinál, de van még több is:

[link]

Sajnos a különböző szoftverek eltérő lelkesedéssel kezelik az elforgatási jelzést. A legjobb, ha kikapcsolod a f.gépben (ha lehet) aztán a pc-n kötegelve megforgatod őket pl. Acdsee, Faststone progikkal és akkor akárhol nézve úgy fog állni a kép.

2014. máj. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!