Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért "zabálja" az elemet a...

Miért "zabálja" az elemet a fényképező ha videózok?

Figyelt kérdés
Egy Nikon L830 bridge gépem van, főként videózásra vettem, és nincs is vele semmiféle problémám azon kívül, hogy nagyon gyorsan merül az elem ha videózok. Konkrétan az esetek nagy részében néhány perc Full HD videózás után csontig merül az elem. Képet tudok vele rengeteget csinálni, de a videó nagyon hamar lehúzza. Értem én, hogy a fényképezőgép elsősorban fényképezésre lett kitalálva, csak anyagilag számomra ez volt a megfizethető. Egyébként a minőség tökéletes. Talán a képstabliziátor, vagy az folyamatos AF, vagy az LCD meríti ennyire, fogalmam sincs, de elég frusztráló. Arra is gondoltam, hogy elemfüggő, mert először egy Eveready nevűvel próbáltam, az 1-2 percig bírta, aztán próbáltam Agfa-val, az már valamivel tovább, de csak az Energizer volt az igazi, azzal felvettem kb. 10 perc videót (Full HD) + kb. 250 kép, fele vakuval. Ilyen sok a különbség elem és elem között? Akkor viszont nagyon nem gazdaságos, mert egy 4+1-es csomag Energizer majdnem 1000 Ft. Megérné befektetni egy nagyobb összeget (mondjuk 5-6000 Ft-ot) valami minőségi újratölthető elembe/aksiba? Csak úgy tudom hogy azok csak 1.2 V-osak és még addig sem bírják egy töltéssel mint az elemek. Szóval inkább vegyek minőségi aksikat, vagy egyszerűen hagyjam a videózást a Nikonnal?

2015. febr. 6. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen,pl.azért mert digitális gépek főleg arra vannak kitalálva hogy tölthető aksikkal működjenek,2-3000mAh/db,a legmárkásabb AA elemek is ennél sokkal gyengébbek ezért gyorsan leszívja őket a használat,inkább csak szükséghelyzetre valóak.Benne van a leírásban hogy 4db EN-MH2-B4 Ni-MH akkumulátor kell bele (és a menüben is be kell állítani hogy elem vagy akkumulátor)minél nagyobb mAh-a akksik annál jobb.Én az enyémbe 2500mAh-sat vettem.
2015. febr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az elemek terhelés alatt sem adnak le sokkal többet, mint 1,2 V. Viszont az akkumulátorok lassabban merülnek ez alá. én is a jó minőségű akkumulátorokra szavaznék.
2015. febr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Áh, értem, köszönöm a válaszokat :) Akkor rááldozom azt a pár-ezret, idővel megtérül. Bár gondolom az sem mindegy, hogy milyen töltővel és meddig töltöm őket.
2015. febr. 7. 12:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Ajánlom az edigital oldalát-ha másért nem is de tájékozódásul hogy milyen akksik és töltők léteznek ami segít a választásban-ha bemész a egy boltba(személyes tapasztalat)max.2-3 fajtát tartanak,itt meg tucatnyit és olcsóbban is és még ingyenesen ki is szállítják a lakás közelébe.
2015. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az akkumulátoroknál lényeges a rendszeres karbantartás. Ezért jobb minőségű töltőre van szükség. Nekem a Vartánál és a Energizer akkunál is volt olyan, ami tíz feltöltést sem bírt ki. Egy gyengébb elrontja a többit is.
2015. febr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem, akkor megnézem az edigital-on milyenek vannak.


Egyébként úgy hallottam, hogy a legtöbb esetben akkor mennek tönkre, ha túl sokáig töltik őket. Akkor gondolom előnyös, ha van a töltőn egy led, ami jelzi, hogy melyik akku van feltöltve és melyik nem még, meg esetleg ki is kapcsol ha feltöltötte.

2015. febr. 8. 16:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Én Sony töltőt és akksit vettem,ez AA akkuknál 15óra után magától kikapcsol,AAA méretűnél meg 6 óra után-úgyhogy nem lehet "túl sokáig" tölteni.

Olyan töltő nem igazán van (vagy nagyon drágán)amelyik figyeli mind a 4 töltés alatt lévő akkumulátort és egyenként lekapcsolja őket ha "készek".

2015. febr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van olyan töltő a Conradnál, ami cellánként tölt, és lekapcsolja a töltést. Kb. 6-10000 Ft között.
2015. febr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 gergoap ***** válasza:

Bocs, nem tudom ki mondta, hogy akkor mennek tönkre az akksik, ha túl sokáig töltik őket, ez hülyeség, jót mosolyogtam rajta. Akkor megy tönkre, ha hamarabb leveszed, mint mielőtt feltöltött volna teljesen!

Én is a Conradot ajánlom, tőlük vettem én is, mert máshol nemigen találni olyan töltőket, amik cellánként töltenek és van rajtuk kisütés gomb. Mert a legontosabb a kisütés! Minden töltés előtt teljesen le kell meríteni az akkumulátorokat.

2015. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gergoap ***** válasza:

Megnéztem az Edigital töltőit, egyik sem jó, ne vedd meg őket, ha rám hallgatsz!

Linkelek pár jót:

[link] (ez van nekem)

[link]

[link]

2015. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!