Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy hívják hivatalosan egy...

Hogy hívják hivatalosan egy fotógépnek azt a funkcióját, amikor az elején/a lencse mellett a géptesten előtűnik a kamerakép?

Figyelt kérdés
Nem tudom a hivatalos nevét ennek a funkciónak, és ezért nem tudok neten keresni rá, hogy melyik fotógép tud ilyet. Láttam már ilyet, létezik :) És kis hobbigépen, nem nagy profi gépeken. Az a lényeg, hogy hátul, a szokásos helyen van az LCD kijelző, de egy gombnyomásra képes elöl is, kicsiben megjelenni a kép, vagyis ha szembefordítod a gépet magaddal akkor is láthatod a kameraképet...Ugyanúgy néz ki a gép, mint egy bármilyen kis fotógép, nincs elöl semmi feltűnő rajta, de amikor ezt a funkciót bekapcsolod, akkor valahogy belülről odavetül a géptestre kicsiben a kamerakép és megjelenik.

2015. máj. 24. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Előlapi kijelző, dual view. Nem igazán terjedt el, mert csak selfihez jó, de arra ott a telefon, egyébként pedig sok gond van vele és drága.
2015. máj. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. máj. 24. 16:22
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy első írta, ilyen csak néhány gépen van (szerintem inkább csak volt régebben), mivel plusz költség emiatt mégegy kijelzőt beletenni, ami ráadásul semmi másra nem jó.

Viszont egyre több gépen van kihajtható LCD, amit magad felé is fordíthatsz, hogy ugyanezt elérd és mégsem kell bele mégegy képernyőt tenni. Szerintem ma már minden gépnél inkább így oldják meg.

2015. máj. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!