Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek erről a...

Finalman kérdése:

Mi a véleményetek erről a belépő DSLR szettről?

Figyelt kérdés

Szeretnék fotózással foglalkozni, így elhatároztam, hogy veszek egy DSLR gépet. Már egy ideje olvasgatom, nézelődök és kézben fogva a Canon nyerte el tetszésemet. Sok vacillálás után, hogy megéri e kezdőként egy 700D vagy elég az 1200-es, úgy döntöttem, hogy az utóbbira teszem le a voksom és a fennmaradó összeget obira költöm.

Össze is dobtam egy ,,bevásárlólistát", ami az alábbi:

-Canon EOS 1200D

- Canon EF 50mm f/1.8 II (ACC21-6241201)

- Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II (AC5123B005BA)

- Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II (AC5121B005AA)

1. kérdés, hogy van egy olyan KIT, hogy Canon EOS 1200D + 18-55mm IS II (9127B023AA). Ez olcsóbb mint váz + obi külön(mármint a 18-55), de minőségben ugyan az(elnevezésbe nincs különbség)?

2. kérdés, hogy szerintetek ez egy tanulni vágyó ,,fotósnak" megfelelő összeállítás, vagy úgy érzitek, hogy kicsit sok is(mármint nem bánnám ha kevesebbet költenék most rá), elegendő lenne kevesebb is egyenlőre. Mert ez csak a gép+obi, de kell még vegyek táskát, napellenző, memóriakártya, szeretnék LCD-re fóliát, tisztító szer, esetleg állvány.

Várom véleményeteket. Szép napot!



2015. jún. 2. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Hú, látom, tényleg körbejártad a témát. Én lebeszélnélek arról, hogy rögtön megvedd az egész áruházat. Sokkal jobban jársz, ha kitapasztalod, mire van szükséged, és azt veszed meg, mintha most rögtön bevásárolsz egy rakás dolgot, ami nem is fog kelleni.

Tudod már, milyen témát szeretsz? Én pl sokat fotózom, de nincs szükségem 100mm-nél többre. Napellenző megint olyan, hogy nem feltétlenül kell és jó drágán adják (ha eredeti Canont veszel), állvány is olyan, hogy vagy kell, vagy nem. Nekem van, szökőévben egyszer használom. Kártya meg táska tényleg nem árt.

Én a helyedben megvenném a kitet (ugyanazt az obit kapod, csak IS II-es legyen, ne DC), aztán elkezdeném használni. Meglátod, miben nem elég, és aztán beszerezhetsz mást, jobbat, nagyobbat, szebbet. Lehet, hogy nem is fog tetszeni az egész, aztán ott állsz egy rakás cuccal, amibe belefektettél egy csomó pénzt.


Én egy Canon 1000d kittel kezdtem, ma már teljesen más felszerelésem van, de ahhoz tudtam igazítani, amire szükségem van. Két objektívem van összesen, de ezzel mindent lefedek, ami engem érdekel. Inkább a minőségre menj, ne a mennyiségre.

2015. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. Igen, ez ugyanaz. Belépő DSLR mellé a legjobb vétel a 18-55mm-es kitzoom. Persze nem ez a objektívgyártás csúcs, és kissé szűkös zoomátfogás. De az alapok megtanulására, sőt még utána is teljesen jó, és alig drágítja a váz eredeti árát. Szinte kötelező.


2. Tanulni vágyó fotósnak ez megfelelő összeállítás. Tényleg ne szaladjon el veled a ló, mert tipikus hiba, hogy ilyenkor mindent össze akar vásárolgatni az ember. Főleg a minél nagyobb zoomtartomány lefedése szokott cél lenni, holott nem is nagyon tudják, hogy mit akarnak fényképezni. Az 55-200mm-t nem érzem olyan lényegesnek első körben. Az 50mm F1,8 II helyett meg érdemesebb az új 50mm F1,8 STM-et venni, igaz kb. 13 ezerrel drágábba, de annyival jobb is a konstrukciót és autofókuszt tekintve.

2015. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Elfelejtettem írni valóban, hogy mire használnám. Rendezvényeken(mivel nagy a család, sok az ilyesmi), táj fotózás, kirándulások alkalmából. És a távoli jővőben pedig bulifotózás esténként(persze egy jobb felszereléssel).

Természetesen nem egyből mindent vennék, csak kiváncsi voltam, hogy jó irányba haladok e.

Akkor hallgatva rátok, megveszem a KIT-es csomagot, aztán aprócskánként bővítem a felszerelést.

Köszi szépen mégegyszer!

2015. jún. 2. 14:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Az általad felsorolt témák nem igazán igényelnek teleobjektívet. Szóval mindenképp a kittel kezdeznék, aztán meglátod, mire lesz szükséged. Ezek alapján szóba jöhet a tájfotózáshoz az állvány, a többihez meg inkább egy vaku meg egy fényerős fix obi, kérdés, hogy az 50mm nem lesz-e túl szűk. Ez attól függ, milyen helyen vannak a családi események meg a bulik.
2015. jún. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Party fotózás, szóval szórakozó helyek, a többi az meg ugye változó, de például júniusban Erdély lesz az úti cél, ott sóbarlang is lesz. Ezt kővetően augusztusban plitvicei tavak és tengerpartra megyünk. Majd ősszel lesz egy keresztelő. Szóval nem kimondott 1 téma van ami érdekel :D De majd kialakul ez. Köszönöm mindenkinek.

Egyenlőre még nézelődök azért.

Esetleg valaki tudna ajánlani olyan laptopot, amivel akár lehet Photoshop-ot meg Lightroom-ot használni, azaz fotókkal foglalkozni, de az aksi se legyen gyenge, mert egyetemre is kell. Kicsit kisze-kusza megfogalmazás, de remélem érthető :D

2015. jún. 3. 23:01
 6/10 anonim válasza:
Érthető, teljesen :) Party fotózáshoz kicsit másféle felszerelés kell, mindenképp kell egy speedlite vaku, nézz utána, de látom vágod a témát, eléggé utánajártál. Én egy 5-6 hónapja vettem egy canon eos 700D-t, egy 50mm.-es objetkivvel, es egy 75-300-assal.. Kb mostanra vagyok úgy -tudásilag- hogy bővítem a készletet, stb... Most neked bőven elég szerintem az amit a többiek mondtak, en. 18-50mm helyett inkább a canon 50mm-et ajánlanám, minőség miatt, sokkal élesebb, meg ugye f1.8 se rossz benne. Meg tájfotózáshoz is, mindenhez, azért kell egy teleobi, de majd kitapasztalod, szerintem először fényképező, 1 objektív, táska mindenképpen! Aztán hetek, hónapok alatt látod hogy mi kéne még :) laptopnak, húú, macbook :D amúgy, vannak erős samsung gépek, de én inkább apple fan vagyok, nézz utána, talász ezernyi ilyen gépet :)
2015. jún. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az obikkal eljátszok majd :) Azt ki kell tapasztaljam még. A vakúból ha jól emlékszem akkor 430EX II-t néztem, de az még távoli.. :D

Laptop: Hááát... Mac tetszik, főleg op. rendszer, az ára már kevésbé.

Néztem zenbook-ot asus-tól, de nagyon leszólják az Intel M-es procit. Szóval elégé tanácstalan vagyok :D

2015. jún. 4. 00:08
 8/10 A kérdező kommentje:

APPLE MacBook Air 13" Core i5 1.6G/4GB/128GB SSD (mjve2mg/a) ( [link] )

Ez szerintetek elég lenne nekem? :D

vagy inkább ez:

[link]

[link]

2015. jún. 4. 00:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy Acer gepem van, felébe került, mint egy macbook, és tökéletesen alkalmas az említett célra. Egy 13 colos kijelző nekem kevés lenne, de ezt neked kell tudni.

Arra figyelj, hogy legyen benne elég ram, legalább 4gb. Nekem egy imac-em van, szép, szép, de mivel windowshoz vagyok szokva, szidom a mac os-t, mint a bokrot, és nem értem, miért vannak úgy odáig érte az emberek. Ha azt szoktad meg, biztos jó. Próbáld ki egy üzletben, csak a divat kedvéért ne rohanj macbookot venni. Ma mar szinte minden gép alkalmas az Adobe szoftverek használatára.

2015. jún. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Még körül nézek.
2015. jún. 4. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!