Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fotó előhívatásban jártas...

Fotó előhívatásban jártas anyukák, a Rossmannban hogy megy az előhívatás? Képeket mindenképpen át kell méretezni, hogy ne lógjon le valami róla?

Figyelt kérdés

Először is elnézést, hogy ebbe a kategóriába írok, de itt talán tud valaki érdemlegesen válaszolni is. A babám fotóit szeretném előhívatni a Rossmannban, de egy az hogy nem tudom hogy megy a rendelés a programjukon, vagy adathordozón keresztül. A másik dolog, hogy főként telefonnal fotózzuk, ami ugyan jó minőségű képeket csinál, de méretarányban nem az amit a rossmann honlapján kérnek. A képeim 1600x1200 méretűek, ha jól tudom ez 4:3 arány, de a honlapon 3:2 arányt írnak szükségesnek. Nem szeretném hogy fél fejek meg hasonló hibák legyenek a képeken, ezért kérem a segítségeteket, hogy miként tudom átméretezni őket. Akár a rossmannos programban is, ha valaki azt tudja abban hogy kell méretezni és ellenőrizni hogy jo lesz e ugy, az légyszi irja le.

Köszönöm.



2015. jún. 3. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok anyuka, meg úgy egyébként sem vagyok szülő, de remélem nem baj, ha válaszolok.

Levágni nem fogják a képek széleit, szóval nem fogsz olyasmivel találkozni, hogy valaki félig lesz rajta a képeken. Ellenben fehér csíkokra számíthatsz a képek szélein, ugyanis nem tölti ki a papírt.

A másik gond valószínűleg a képek minősége lesz. Van egy elképzelésem mit takarhat a „jó minőségű kép” telefonnal, automata beállítások mellet. :)

Javasolnám, hogy először csak egy képet nyomtass ki, és ha meg vagy elégedve a minőségével, jöhet a többi!

2015. jún. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és a tanácsot is. Attól nem félek hogy nem lesz jó, mert régebben már hívattam elő képeket amik ezzel a telefonnal készültek, csak nem a rossmannban, ott ahol tudtam hogy "nem vágnak le fejeket". Csak a rossmann honlapján írták úgy hogy úgy értelmeztem hogy nem kicsinyítik le annyira hogy inkább fehér csík legyen, hanem csak az adott méretre igazitják és ami kivül esik, az le is esik a képről. Akkor szerinted ott is a fehér csik megoldás lesz. Köszi.
2015. jún. 4. 10:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenhol meg tudod adni rendeléskor, hogy a képet milyen módban hívják elő:

Fill-in

Mindenképp kitölti a megadott képarányt, ha kell, akkor levágnak a fotóból - ilyenkor fordulhat elő, hogy ha valami közel van a kép széléhez, abba belevágnak.

vagy

Fit-in

Ilyenkor az egész kép rákerül a megadott méretarányú papírra, így biztosan nem vágnak le a képből, viszont emiatt csík mardahat a kép szélén - bár szerintem a csíkot nem hagyják rajta, hanem ott elvágja a papírt a gép, viszont a lényeg, hogy ilyenkor nem a megrendelt képaránnyal, hanem a fotód képarányával kapod a képet.

Vannak laborok, ahol pont emiatt eleve nem, vagy nem csak 3:2 arányú képméreteket adnak meg, hanem van 4:3 arányú rendelési méret is, tehát 10x13 mellett ajánlanak 10x12 méretet is (vagy valami hasonlót).


A Rossmannban az online rendelőprogramjukkal tudod leadni a rendelést és mielőtt elküldöd, szerintem meg tudod adni, hogy hogyan hívják elő a képet, sőt szerintem talán még azt is meg tudod adni nekik, hogy ha vágni kell a képből, akkor hogyan vágják. De ha valami gondod van, akkor hívd fel az ügyfélszolgálatukat, biztos, hogy segítenek a kérdéseidben - azt is mondd meg nekik, hogy a honlapjukon igazán lehetne egy részletesebb leírás képernyő képekkel a program használatáról.


Az előhívást nem a Rossmann csinálja, hanem az ország legnagyobb ipari fotólaborja a Cewe, ők biztosítják a rendelő programot is, meg az ügyfélszolgálatot, sőt a képrendelő honlapot is, a Rossmann (és a Média Markt, meg még egy csomó másik hasonló cég) csak brandeli a szolgáltatásukat, hogy egy ismerős névvel találkozzon az ügyfél, illetve náluk tudod átvenni a kész képeket, így a megszokott helyre mehetsz, nem kell máshova menned. A minőségük szerintem rendben van, bár a nagyüzemi termelés miatt előfordulhat ingadozás a minőségben, ha nagyon nem felel meg, akkor reklamálj, biztos megcsinálják újra.

Kisebb kézműves fotólaborban, ahol helyben végzik a fotóelőhívást, lehet, hogy jobb minőséget kapsz és a közvetlen emberi felügyelet miatt (meg mert nem nagyüzemben ezrével mennek a képek) jobban odafigyelnek a képeidre is, hogy jó legyen a végeredmény.

2015. jún. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!