Milyen 70-300 objektívet ajánlanátok kezdő fényképésznek?

Figyelt kérdés
Nikon gépem van. Igaz, amatőr vagyok, de hajtok a minőségre. Fontos lenne az ár is.
2016. jan. 31. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Bakker, a minőség és az ár kéz a kézben jár.


Előbb döntsd el, mennyit szánsz rá, vagy mondd azt, hogy profi minőség kell és akkor nincs árbeli korlát (és nincs 70-300 sem).

2016. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És valaki adna informatív választ is? :)
2016. jan. 31. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy minek neked 300-as, miközben tapasztalatlan vagy?
2016. jan. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Legyünk őszinték, ha minőséget akarsz, akkor milliókba kerül.


A fotózás nem proliknak való.

2016. jan. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a teleobjektívezés még a zoom-os gépek használatából maradt vissza mindenkinél... hozzá vannak szokva a zoom-hoz, illetve ahhoz hogy 4-5-600mm-es optikák vannak a gépekben, és ezt akarják a dslr-re is átvinni.
2016. jan. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű a válasz: üsd be valamelyik bolt keresőjébe, hogy 70-300 Nikon bajonettel, és bökj rá arra, amit még ki tudsz fizetni. Ha ez nem a legdrágább, akkor készülj fel arra, hogy valószínűleg kompromisszumokat kell hoznod.


Ha ár alapján kiválasztottál egyet, akkor nézz róla kritikákat, mintaképeket, teszteket, majd azok alapján döntsd el, hogy biztos erre van-e szükséged.


Ha azonban tényleg csak amatőr vagy, akinek a célja csak a hobbi, akkor javaslom, hogy az árkategória aljáról indulj. Ilyen 70-300-asok már 30-40 ezer forintnál kezdődnek, tehát nem kell beleszakadni a kifizetésébe. Persze ezek megszenvedik a stabi hiányát, meg tudnak érdekes dolgokat produkálni (negatív értelemben), de én már dolgoztam ilyennel, és ezekkel is meglepően szép dolgokat lehet alkotni, ha bizonyos határokon belül mozgunk.

2016. febr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30-40 ezer Ft szerintem sok amúgy kiadni egy alap műanyag 70-300-ért. Inkább egy régi de jó minőségű tele... és amúgy ezeknek az alap objektíveknek, pláne a telének igen lassú a fókusza, szinte annyi idő alatt már manuálisan is ráélesítek a tárgyra...
2016. febr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Nézek akkor tovább teszteket. :)
2016. febr. 22. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!