Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes M42 bajonettes objektí...

Zabola kérdése:

Érdemes M42 bajonettes objektívet átalakítani Nikon APS-C (7100) vázra? Egy fix 135 F2.8 vagy 300 F/4-re gondoltam. Így olcsóbb lenne, viszont képminőségben mit nyújtanak?

Figyelt kérdés

2016. febr. 9. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:

en a Canon 400D-mre tettem ra apum regi keletnemet objektivet (pont egy 135/F2.8-as Pentacon).


az eredmeny itt:

[link]


Illetve a masok probalkozasai itt:

[link]


meg itt:

[link]

2016. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja, az atlakitas annyi volt h vettem hozza egy atalakito gyurut.
2016. febr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel az "objektívet átalakítani" kifejezést használtad, nyilván tisztában vagy vele, hogy a Nikon nem m42-barát. Vagy lencsés adaptert veszel, ami tönkrebassza a képminőséget, vagy nekiállsz az objektívet esztergálni, mert egyébként nem lesz végtelenre élesítés. Barkácshoz a Canon eos a világbajnok.
2016. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat! Szerintem belevágok.(:
2016. febr. 9. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!