Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Telefon kamera vs filmes kamera?

Arnold1111 kérdése:

Telefon kamera vs filmes kamera?

Figyelt kérdés
Profi minőseget es filmes hatast szeretnek elerni, mi a kulonbonbseg egy 4Ks telefon es egy profi kamera kozott? de nem mai csucskategorias kamerakra gondolok, de nem is az euronixes turakamerakra hanem kb 300 ezer forint korul amik hasznaltan mennek, telefon 150ezer ami 4k, szoval olcsobb, tobb mindere is jo, konnyebb hozzajutni, garancia stb..de szart nem akarok, filmkeszites az elsodleges szempont minel profibb szinten. Mit kell figyelembe venni egy kamera vasarlasnal? Köszi
2016. márc. 26. 06:28
 1/9 anonim ***** válasza:
150k-nal a 4k max rá van írva. 300k felett kezdődik talán a 4k.. valószínű kevés fps-ben tudnak azok, rosszabb feldolgozó hardverek.
2016. márc. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A legfontosabb szempont a minoseg lenne, nem tudom h ezek az uj 4k telefonos kamerak jobbak e mint egy hasznalt tobb eves de profi filmes kamera, ebbe kernek reszletesebb segitseget a donteshez:)
2016. márc. 26. 07:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha választanom kéne, inkább a több éves "profi" de azért még kell nézni milyen gép az.
2016. márc. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy a profi szint hogy jön össze a telefonos kamerával. Ez nonszensz....
2016. márc. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, hogy miféle profi filmes kamerákról van szó?

Erről? Mert ez például egy profi filmes kamera: [link]

2016. márc. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Először is: minek neked 4k? A képminőség szempontjából rengeteg más olyan dolog van, ami megelőzi a felbontást. Lehet, hogy a reklámokban totál félreinformálva azt mondják, hogy a 4k, 8k, 1000k a jövő, és csak ez számít, de elég abba belegondolni, hogy ezt a szöveget valószínűleg egy olyan monitoron olvasod, ami talán még sima FHD-t se jelenít meg, valamint körbenézel, hogy hány ismerősödnek van 4k-s képernyője, akkor azért lehet sejteni a valós választ.


Továbbá:


"telefon 150ezer ami 4k"


Az olyan is.


"szoval olcsobb"


Ha a 4k az álmod mindenképp, akkor lehet. Egyébként egy belépő DSLR-t megkapsz objektívvel 100 ezerét, ami ugyan "csak" FHD, de képminőségben (és használhatóságban) már köröket ver szinte az összes telefonos kamerára.


"tobb mindere is jo"


Valóban, kamerával nem lehet telefonálni, meg candy crushozni. De ezekre nincs is nagy szükség egy film készítésénél. Szükség lehet viszont különböző látószögekre, optikai zoomra, állítható fókuszra - amiket a telefon nem tud, vagy csak komoly kompromisszumokkal. Tehát valójában kevesebbet tud.


"konnyebb hozzajutni"


Egy kameravásárláshoz sem kell azért a kokaindílert felkeresni :)


"garancia"


Ugyanúgy létezik, mint telónál, ha meg sajnáljuk rá a pénzt, akkor vigyázzunk rá! :)



Összességében tehát még sok-sok utánaolvasást javaslok, mielőtt százezrek bánják a rossz döntést.

2016. márc. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most egy galaxy A5-om van az eddigi videokat ezzel kesszitettem, volt h kolcsonkertem egy full hd kamerat es az eredmeny rosszabb lett mint az a5el felvett dolgok, pedig 100 ezer volt a kamera.na mind1, amit szeretnek egyelore az az hogy ha nem is full profi de azert klipek hatasat es minoseget akarom megkozeliteni, erre van kb 200-300 ezer forintom, profi filmes meg egymillio ujjonan vagy megtobb, hasznaltan viszont lehet valogatni azert 300korul is, ezert irtam pl a garanciat. De sajnos annyira nem ertek hozza pl megveszek egy 5evvel ezelotti modelt lehet h annak a mai telo mar odaver? Nem tudom en se ezert probalok tajekozodni, elsietve semmikepp nem lesz a dolog, a konnyebb hozzajutni alatt azt ertem h a telot akar holnap kihozhatom, kamera csak hasznalt, nincs 1 milliom :D csak a muszaki reszehez nem ertek egyelore :(
2016. márc. 29. 00:03
 8/9 A kérdező kommentje:
Profi kamera alatt elsosorba arra gondolok ami nem az euronichbe arrult utazo hobby tura kamerak 250 ezerert, hanem a nagy, filmes kamerakra, hasznaltan 200-300at tudnek rasszanni uj nem johet szoba annyim nincs, de nem ertek a muszaki reszehez, nem egy eletre kene, de minosegibb munkakat akarok filmes hatast, minden full hdba renderelek, a 4k telo csak pelda volt, nincs szuksegem a 4kra csak arra amit irtam
2016. márc. 29. 00:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha viszont minőségi munkát szeretnél, akkor legalább felhasználói szinten ismerni kell a műszaki részleteket, különben 90%, hogy még segítséggel sem fogod a leghatékonyabban elkölteni rá a pénzedet.


A filmes kamera alatt gondolom a handycam-eket érted. Egy 2-300 ezres már lekörözi a telefont, de valóban pénzkidobás erre költeni, nem csak a minőség, hanem a korlátolt (és macerás) manuális beállítási lehetőség miatt is.


Viszont ha megveszel egy belépő DSLR-t akkor garanciával is kitobjektívvel kijössz 100 ezer körül. Ha a sima 18-55 obi helyett mást szeretnél, akkor nyilván drágább, de kezdésre bőven jó. És ezzel minőségben le is hagytad a telefonos kamerákat, és ezerszer praktikusabb, mint egy handycam. Tovább maradt még 100-200 ezer forintod, amiből kijön egy klassz folyadékfejes videóállvány, pótakkuk, memóriakártyák. Nyilván a hangrögzítés és a fények is ide tartoznak, de azért írtam, hogy sokat kell olvasni ezekről, mert novellát lehetne írni, ha átfogóan le kéne írnom, hogy milyen lehetőségeid vannak, és mi a pro és kontrája egy adott választásnak. Ezt a néhány kiegészítőt is csak azért írtam le, mert sok kezdő fogja a fejét az első forgatásán, miután megtapasztalja ezek hiányát. És ezek vonatkoznak telefonra is. Állvány nélkül nem beszélhetünk minőségi munkáról, pótakku és memóriakártya értelemszerű, telóval is kellemetlen lehet, ha 1 óra forgatás után meg kell állni tölteni, vagy a megtelt belső tárhelyről laptopra másolgatni a nyersanyagot.

2016. márc. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!