Manapság hol lehet venni fekete-fehér fotófilmet és hol lehet előhivatni képeket?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy hobbi szinten belekezdek az analóg, filmes fotózásba.


Az lenne a kérdésem, hogy manapság hol lehet venni fekete-fehér fotófilmet és hol lehet előhivatni képeket?


Ha megveszem a jófogáson vagy más oldalon a legolcsóbb használt szovjet fényképezőgépet az mennyire használható szerintetek ilyen célra?



2016. ápr. 30. 13:06
 1/6 axonbite ***** válasza:

hogy venni hol lehet google elárulja:


[link]


hogy hol lehet előhívatni? passz azt sem tudjuk hol laksz. használd bátran a google keresőt pl. beírod keresőbe: negatív előhívás (város név)


[link]

2016. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

lebeszélnélek az a analóg technikáról.

Nem leszel tőle jobb fotós. Épp olyan nyomorék elgondolás, mintha magnókazetták szalagjait kezdenéd vágni, miközben ott a digitális technika.

A fotózás nem arról szól, milyen eszközre csinálod. Arról szól, mit látsz. és hogyan.

Szedd össze magad.

2016. ápr. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
én is az utóbbival értek egyet. Épp ma dobtam ki néhány megmaradt üres film tekercset, fixirsót, a nagyítógép is csak a helyet foglalja :( az analógfilmezés már sokkal drágább és nehezebben hozzáférhető mint a digitális technika. Igaz, nem ez volt a kérdés :(
2016. ápr. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ne hallgass azokra, akik le akarnak beszélni! ha érdekel és csinálni akarod, akkor próbáld ki, csináld, kísérletezz. ne az határozza meg, hogy bármit kipróbálsz-e, ami téged érdekel, hogy mások mit gondolnak róla. attól, hogy valaki másnak nem tetszik, neked még tetszhet és ezt sosem tudod meg, ha hagyod magad lebeszélni.


én se szeretek analógra fotózni, engem nem érdekel. de ettől még eszembe se jutna lebeszélni róla senkit, akit érdekel. viszont én egy csomó nagyon jó hobbi és profi fotóst is ismerek, akik a mai napig fotóznak filmre (nem mindent és nem állandóan, de bizonyos témákat, projektjeiket, akár munkáikat is filmre csinálják). fotóművészek közt vannak, akik egyenesen úgy gondolják, hogy a digitális fotó nem igazi fotó, csak a filmre készült az. szerintem ez már ugyanúgy túlzás, mint az ellentétes véglet, de van ilyen nézet is és létjogosultsága is van a filmnek még ma is.


valamilyen filmet és előhívási szolgáltatást szerintem bármelyik komolyabb fotós boltban találsz. rá kell kérdezni náluk. a választék és az árak már nehezebb kérdést jelentenek. film előhívást vállalnak a nagy országos hálózatok is, mint a DM, Tesco, MediaMarkt, stb, ők általában a Cewe laborral dolgoznak, ami közepes minőség alacsony áron, tömeg igények kielégítésére belőve. Egy hozzáértő, kisebb labor jobb választás lehet, főleg, ha jó minőséget akarsz és nem utolsó sorban hozzá akarsz járulni, hogy ezek a laborok minél tovább működjenek.


ha budapesti vagy, esetleg jársz Budapesten, akkor a Soós Fotó kereskedés (Weselényi utca), a Pálvölgyi fotó (Westend), a Puskás fotó (Mammut), Mráz fotó (Rákóczi út) foglalkoznak filmes technikával és biztosan tudnak neked segíteni szinte akármiben.


akár olcsóbb használt filmes gépekkel is tudsz fotózni, persze nem biztos, hogy a legolcsóbbal jársz a legjobban, mert az ár jelezheti a gép állapotát, működőképességeit is, meg azt is, hogy eleve mire volt a maga idejében képes. a filmes gépek közt is elég széles skálán mozogtak a jobbak és rosszabbak. ha kinéztél egy gépet, akkor annak érdemes utánaolvasni a neten, hogy mit is tud, mire jó, hogyan kell használni, stb. szerintem találsz egy csomó oldalt, amik ilyesmivel foglalkoznak.


a filmes fotózáshoz nagyon olcsón találsz egy csomó szakkönyvet antikváriumokban is, hiszen ma már nem olyan népszerűek az ilyen könyvek, viszont azzal foglalkoznak, amire neked szükséged van...

2016. máj. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Ha már annyira fimmel akarsz fotózni miért nem hívod elő te?


vegyél hozzá kellékeket aztán hajrá!


De azt ne feledd! Ahogyan erre már mások is céloztak:


nem attól leszel jó fotós, hogy hagyományos technikát használsz.


Ezzel egy darabig ki lehet tűnni de aztán mutatni is kell valamit

2016. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A jófogáson ne vegyél semmit, esetleg egy gépet. A szovjetek jók, de a német gépek és főként a leica a legjobb szerintem.

Azzal kapcsolatban hogy mire jó fotózni, hogy egy filmre vagy egy ccd-re két különálló világ, a színek, az árnyékok, a világos-sötét átmenet egy fotón teljesen másként hat. Ez nem a digitálisan "fejlett" korszak függvénye. És igenis fontos hogy ezt megtanuld és megismerd. Lásd, a mai napig ecsettel is dolgoznak a művészek például egy absztrakt ábrázolásnál nem csupán computerrel+szerkesztőprogrammal lcd tábla előtt.

Javaslom hogy fekete-fehér negatívval próbálkozz mert nagyon jó nyersanyag valamint pofonegyszerű otthon előhívni, nagyítani de ha nem is akkor digitalizálni és ezután nyomtatni.

Sok sikert és kitartást kívánok neked.

2018. jún. 26. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!