Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Normális, hogy folyamatosan...

Normális, hogy folyamatosan világít az on/off gombnál lévő jelzőfény?

Figyelt kérdés
Ma vásároltam egy Nikon Coolpix fényképezőgépet. Tudom, hogy tök amatőr kérdés, de engem mégsem hagy nyugodni,hogy normális-e. Ha kikapcsolom a gépet akkor is folyamatosan világít az on/off gombnál lévő jelzőfény? Ez miért van? köszi előre is a normális válaszokat

2016. jún. 9. 18:37
 1/1 teelapo válasza:

Sajnos,nem ismerem a Nikont, csak általános választ tudok adni. Ha kikapcsolod a gépet, akkor biztosan nem éghet a jelzőfény. Ennek a fogyasztása hosszú távon (hetek/hónapok alatt) lemerítené az akkuját. Lehet viszont, hogy a tervezők ezt a LED-et használják más célra, pl a töltés állapot jelzésére. Ha rá van dugva külső tápra/töltőre, akkor kikapcsolt állapotban is éghet/villoghat a fény.

Ha nincs külső táplálás, és mégis ég, akkor lehet, hogy nem kikapcsolva van a gép, hanem csak valamiféle energiatakarékban. Én megnézném a doksijában a ki-bekapcsolást.

2016. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!